top of page

Dovolená s holkama

S holkama jsme vyrazily do Puly, bydlely jsme kousek od ní a tak jsem se vám pokusila sepsat ty nejlepší zážitky a tipy z celého našeho týdenního výletu.

Protože jsem byla jediný řidič, rozdělily jsme cestu tam i zpátky na 2 dny s přespáním.


První přespání bylo v Graz, kde jsme byly ubytované v krásném obřím apartmá Albert Schweitzer Center Graz (s podzemní garáží i velkou terasou), který je pěšky kousek do centra. Na snídani jsme šly do nákupní pasáže Kastner & Ohler, kde najdete nahoře krásnou obří terasu s výhledem na město a restauraci, kde nabízí spoustu druhů snídaňových menu.

Cestou zpátky jsme pak kvůli špatnému transferu přes Rakousko kvůli Covid, jeli přes Maďarsko, tudíž cíl cesty byl jasný - Balaton! Ubytování jsme vybraly v malém zámečku Jokai Villa Hotel Siofok (se snídaní). A až na rozkládací gauč, na kterém se nedalo spát, byl celý pokoj i hotel nádherný a měly jsme to všude blízko.

V Chorvatsku jsme bydlely v apartmánu/hotelu Horizont Golden Rocks Resort, který se nacházel v obřím komplexu. Nikde nebylo moc lidí a tak jsme měly vyloženě prázdné pláže. Jezdily jsme se koupat každý den někam jinam. První den, jsme byly u nás a zjistily, že jsou všude medúzy. Bály jsme se, aby nás nepožahaly, takže jsme se zeptaly lidí kolem, kteří nás uklidnili, že je to naštěstí jen plavující "želé", které nemá chapadla, tudíž ani nežahaly.

Většina pláží byla skalnatá a ty oblázkové byly přeplněné lidmi, takže my se snažily trávit čas na skalnatých plážích bez lidí.

Pláž Hawaii je toho přesným důkazem, tam se nedalo ani projít mezi lidmi.


Co stojí za to, je jednoznačně národní park, který najdete po celém dlouhém nejjižnějším výběžku. Tam sice platíte za vstup, pokud jedete autem (denní nebo i více denní), ale stojí to za to! Pěšky dojdete totiž jen na začátek (tam se nachází Dinosaur park) a budete rádi, že jste vůbec někam došly.

Ale když pojedete autem, tak narazíte na nejkrásnější a celkem opuštěné pláže. Stačí zajet na místní parkovišťátka, která potkáte cestou a dojít/prolézt mezi stromy až k moři. Mně osobně se nejvíc líbil Safari Bar, který je prorostlý bambusem a je tam spousta zákoutí na sezení a přes něj se dostanete na krásnou pláž.


Ale všude můžete objevit zajímavá zvířátka, jako třeba strašilky, ale také ve vodě je spousta zvířátek, hlavně ježků (tak vždy mít boty do vody), ale my měly dokonce takové štěstí, že jsme viděly z pláže našeho hotelu i menší hejno delfínů.


Pula je krásná a kromě nejznámějšího amfiteátru (ve kterém jsme nebyly) má krásné a historické celé centrum. Kromě klasické procházky doporučujeme navštívit místní trh, kde si koupíte ajvar, olivový olej, víno, ale samozřejmě také ovoce a zeleninu, ryby a mnoho dalšího.

Všude jsem nosila svou plážovou tašku, protože kdybychom se někde chtěly vykoupat, tak jsem musela mít ty boty do vody, náhradní plavky, termální vodu, ale také brýle, peněženku a balzám na rty Perricone MD, protože jsem je ze sluníčka, prachu v parku i slané vody měla dost vysušené.

No a samozřejmě taky klobouk, o úpal už po zkušenosti z minulého roku nikdo nestojí. :D


Comments


bottom of page