top of page

Kosmetický minimalismus

Aktualizováno: 22. 4. 2021

Snažím se stejně jako u oblečení i všeho ostatního s věcmi šetřit. Radši si pořídím produktů méně, což mi umožní si pak připlatit a koupit si opravdu kvalitní kosmetiku. Neměli bychom mít v našich šuplíkách prošlé produkty, stejně jako dekorativní kosmetiku, kterou denně používáme bychom neměli mít moc dlouho, protože se na ní udržují bakterie.

Méně je někdy více a to platí i v kosmetice.
Méně je někdy více a to platí i v kosmetice.

Vzpomínám si, když jsem v pubertě a i později měla plný šuplíky přeplněných taštiček, desítky různých stínů, tužek, rtěnek.. Většinu jsem z toho nikdy nedopoužívala a třeba dokonce ani jednou nepoužila. Byly to dárky, nebo v zápalu chtíče, který na mě dopadal, protože jsem v kosmetickém odvětví byla několik let. Když děláte s kosmetikou nebo oblečením, máte to stále na očích. Nové kolekce a neustálé "unikátní" a nové produkty, které musíte mít.. Ale nemusíte. Je to jen v naší hlavně, protože tomu člověk věnuje svou pozornost.


Od té doby, co jsem z kosmetického kolotoče prakticky léta pryč, jsem v tom mnohem střídmější. Už vím jaké produkty a v jakých odstínech mi sluší a ve kterých se cítím nejvíc svá. Také už vím, jaké tvary produktů mi vyhovují. Že například mám mnohem radši tužky na oči než stíny. A po stínech sáhnu spíš když se chystám na nějakou důležitější akci, schůzku nebo se chci namalovat trochu jinak než obvykle. Naopak tužku na oči používám téměř denně. Je to totiž lehké, snadné, nerozmaže se a jsem nalíčená opravdu za chvilku.


Moje denní líčení mi aktuálně zabere maximálně 5-10 minut. A stálých produktů v mé taštičce najdete opravdu jen pár. Jasně, mám i jiné produkty, ale ty využívám spíš vyjímečně a i tak jich nemám mnoho.


V mojí taštičce najdete především:

  1. Krém pod pod oči od Aesop, který je skvělý i na denní líčení pod korektor.

  2. Korektor, kterým maskuji moje kruhy pod očima i občasné nedokonalosti. Makeup totiž nepoužívám a když už, tak si vybírám jedině lehké BB a tomu podobné jemně zbarvené, ale spíš průhledné krémy s SPF.

  3. Obočí jsem si léta barvila měkkou tužkou k tomu určenou, ale letos jsem objevila tenhle zázrak. Gelovou "řasenku" na obočí, která je naprosto skvělá! Proto mě šokovalo, když jsem slyšela, že jí chtějí rušit, nechápu proč.. I když YSL není zrovna přírodní, bohužel podobný produkt jsem od přírodních značek nenašla, takže občas udělám ústupek, pokud se jedná o něco, co vím, že budu používat a dopotřebuji to do poslední kapky. A s tímhle jsem opravdu spokojená.

  4. Tužky na oči mám v několika barvách a vedou u mě ty od Sisley. Hnědou matnou s houbičkou pro jemné rozmazání. A pak jejich klasické sticky se třpytkami v tmavě šedé a hnědé barvě.

  5. No a pak řasenka Avene (a samozřejmě kleštičky na řasy - má kouzelná hůlka). Ani Avene není přírodní, ale tohle je již 4 roky moje nejoblíbenější řasenka, která mi vyhovuje po všech stránkách. Je na citlivé oči, má gumový kartáček, nerozmazává se, hrozně dlouho vydrží a je naprosto perfektní! Takže ani to nemám v plánu měnit, protože jsem přírodních řasenek vyzkoušela hodně a všechny měly v mých očích nějakou nedokonalost.

  6. Když už stíny, tak moje top jsou jednoznačně Kjaer Weis, které mám z Líčírny.

Ten černý žulový tác je z Bonami! A je opravdu poctivý! Dlouho jsem na focení hledala něco podobného! :)


Comments


bottom of page