top of page

Jak probíhá převod k zelené elektřině?

Už měsíc odebíráme ekologickou elektřinu. Mám z toho super pocit vždycky, když si doma rozsvítím. To sice neznamená, že bych elektřinou nešetřila (přeci jen i světelný smog je něco, na co bychom neměli zapomínat a světla a nepotřebné věci vypínat), ale znamená to pro mě, že vždycky když svítím, vím, že tím neznečišťuji planetu, ale zase jsem o krůček blíž k šetrnějšímu životnímu stylu.

O tom, jak jsem se o zelené energii dozvěděla, jsem Vám psala už minule v článku Zelená energie.


Ale kromě toho, že se Zelená energie získává z udržitelných zdrojů jako je voda, slunce, vítr nebo ostatních obnovitelných zdrojů, tak se mi líbí, že je v Nano Green odebírají pouze z lokálních českých zdrojů, kde ji vykupují od malých elektráren. Což je prostě WIN-WIN a díky tomu svým způsobem podporují nejen planetu, ale také malé české podnikatele.


Nebojte, cenově je na tom srovnatelně s průměrnými cenami na trhu.

Cenu si můžete orientačně vypočítat na stránkách Elektřinanazeleno, stačí zadat kWp/rok.


Převod může trochu trvat, protože je dost pravděpodobné že na tom budete jako já a jste "svázáni" smlouvou se svým stávajícím dodavatelem. Já to měla ještě tak blbě, že jsme kvůli tomu museli čekat skoro půl roku a na vypovězení jsem měla od mého starého dodavatele asi jen 14 dní z celého roku (to mě neskutečně nasrat..)!!! Naštěstí celou výpověď i všechny ostatní náležitosti za mě vyřešili (a za vás kdyžtak vyřeší také :) přímo v Nano Green, všechno ohlídali, vysvětlili a o všechno se postarali. C beru jako velké plus je právě ta výpovědní lhůta, která vám dává svobodnou volbu a kdybyste z nějakého důvodu chtěli smlouvu v Nano vypovědět, nemusíte čekat na "rozbřesk měsíce v přechodném roce" :), ale máte prostě a jednoduše jednoměsíční výpovědní lhůtu, což mi přijde super fér!


Já se tedy nebála, ale někdo by se mohl bát, že třeba zůstane den nebo nějaký čas bez proudu (než se převede smlouva od stávajícího k novému dodavateli), ale to vůbec nemusíte! My to doma vůbec nepocítili, všechno na sebe hladce naváže a vy tedy o změně nebudete mít ani tušení (jen dobrý pocit).


Také nehrozí žádné nové kopání kabelů, nebo něco podobného, tuhle energii můžete odebírat kdekoliv, v paneláku, v baráku, prostě všude.


Jak se připojit, jak to celé funguje a podobně se dočtete na jejich stránkách Elektřina na zeleno, kde mají i zajímavé ekologické články, plné zajímavostí!


Článek je v rámci hrdé spolupráce s ekologickou elektřinou.

Protože chceme, aby naše planeta byla pořád stejně krásná!
Protože chceme, aby naše planeta byla pořád stejně krásná!

Comments


bottom of page