top of page

Rtěnky mají svůj den

29.7. je den rtěnek a tak jsem vybrala pár mých oblíbených a popsala na které nedám dopustit, jak malují a zda se vyplatí. Obecně mám raději ty přirozenější odstíny, což je asi vidět. Porovnávání rtěnek dražších i levnějších. Která je podle mě nejepšía která mě zklamala?

Mám raději matné rtěnky, které vydrží co nejdéle, teď v létě mi ovšem nevadí ani lesklejší rty nabarvené šťavnaťějšími odstíny. To je třeba vidět u této rtěnky na rty od přírodní značky Alima Pure. Tato značka je mi celkově velmi sympatická, nejen přírodním složením a přístupem ke kosmetice, ale i designem a konzistencí. Rtěnka má lehce mátový efekt, takže teď v létě je to strašně příjemné. Vypadá sytější, ale nenechte se zmást, maluje jen lehce a spíš průhledně.

Další moje oblíbená rtěnka je od mé oblíbené značky (snad na všechno) Tom Ford. Miluju i jejich vůně a vlastně se mi líbí i oblečení a doplňky… 😀 Tato rtěnka Tom Ford má nejen krásný obal, ale i dokonalou vůni (to se mi u žádné jiné zatím nestalo). Je matná a má hustější a sytější texturu. Já vybrala odstín 04 Pussycat. A určitě to není poslední rtěnka z této řady.

Další skvělá je rtěnka Dior Rouge Dior, která mi velmi připomíná mou kdysi oblíbenou rtěnku v tyčince od Dior, kterou přestaly vyrábět. Více méně konzistence je stejná, jen má tvar klasické rtěnky, což mi přijde škoda, protože ten původní byl praktický a zajímavý, no ale to už je skoro víc jak 6 let… Ehm, jsem takový kosmetický pamětník koukám…. Mám odstín 760 Garden Party, který je skoro stejný jako byla právě ta má oblíbená stará rtěnka. Tudíž v odstínu tmavší červené, ale nebarví nějak extra sytě, takže udělá spíš příjemný načervenalý efekt. Také je to stále pečující rtěnka, takže je lehce mazlavá a lesklá, ale velmi příjemná a působí trochu jako balzám na rty.

Pak přichází má sbírka Chanel. Můj poslední ůlovek je tekutá rtěnka Chanel Rouge Allure Ink s odstínem 140 Amoureux. Překvapil mě skleněný obal. Čekala jsem a doufala, že bude extra držící, právě kvůli tekutému a matnému složení a to bohužel, drží normálně jako každá rtěnka. Další dvě rtěnky jsou z řady Rouge Coco Shine, která obsahuje třpytky. Jedna je s typickým Nude odstínem 437 Epreinte (tu moc nepoužívám, odstín mi nesluší) a pak naopak tmavší červený odstín s označením 81 Fiction.

Z těch levnějších značek jsem maximálně spokojená (a nejen já, ale i všechny kamarádky kterým jsem jich pár darovala) s Rimmel Stay Matte. Opravdu ji stačí nařít na rty, počkat chvilinku až zaschne a pak je super držící i po jídle a pití. Také celkem dlouho vydrží, protože ji mám 3/4 roku a řekla bych, že ji aktivně používám a stále maluje. Mám odstín 200 Pink Blink, který je lehce růžový, ale i přesto velmi přirozený a já ho nosím fakt často. Můžu říct, že se tahle rtěnka naprosto vyrovnala těm dražším značkám a stojí za to ji zkusit.

Outfit:

Kraťasy – Levi’s

Svetřík – NA-KD

Hodinky – Storm

(Příspěvek je sponzorován.)

Comments


bottom of page