Tipy (nejen) na Valentýna

Někdo Valentýna řeší, někdo ho naopak odsuzuje. Sama se přikláním k tomu, že je milé dostat nějakou malinkou pozornost, ale nedělat z toho zbytečné drama. Tento svátek mi přijde nejvíc komerční ze všech a tak se přikláním k puse pod třešní prvního máje. Vybrala jsem tady pár tipů co vybrat, pokud chcete udělat jen malou pozornost, ale také pár tipů, pokud chcete opravdu oslnit.

Květiny

Podle mého jsou květiny nejvděčnější a sama je mám nejradši. (Samozřejmě pokud slečna netrpí alergií)… Pokud se rozhodnete pro květiny, je jen na vás jaké finanční možnosti máte, protože i 1 růže za 50kč udělá velkou radost. Pokud jsou vaše finanční možnosti větší a chcete „zazářit“ obrovský půgét udělá také radost. Je hezké, pokud si předtím nenápadně zjistíte, jaké květiny má slečna ráda, protože pokud se opravdu trefíte do druhu a barvy, kterou má nejraději, uděláte o to větší radost, spolu s dojmem, že se o ni zajímáte a že ženu znáte. Také je obdivuhodné, pokud spolu nemůžete ten den být, nechat zaslat květinu například ženě do práce, nebo například kurýrem až domu. To věřte, že udělá obrovský dojem.

Vybrala jsem tato květinářství:

Například květinářství Preferefleur, kde prodávají zajímavé kytice v kloboukových krabicích. Mají například i kombinaci květin a makronek.

Kdo má rád polní květiny, tak nejkrásnější, české a sezónní, bez chemie a prostě úžasné, seženete na Loukykvět.

Ta obří kytice, kterou držím na fotce, ta je od Kytky od Pepy. Květinářství najdete v pasáži na Andělu (vedle vstupu do metra). Mají krásné květiny, za úžasné ceny a také mají vždy stánek na trzích, které bývají od jara do podzimu na Andělu.

 

Obrázek

Pokud jste spolu již nějakou dobu, tak máte určitě společné fotografie. Nikdo neříká, že musíte vybrat obraz přes půlko zdi, ale nechat vyrobit například skleněný obrázek ve velikosti 20×30 je milé. Také pokud se neradi fotíte, nechala bych vyrobit fotografii z místa, na které máte oba hezké vzpomínky. Já jsem takto nechala vytvořit obrázek z fotky, kteoru si dotyčný vyfotil z hotelového pokoje, protože se mu výhled moc líbil. Obrázek měl velký úspěch a vzhledem k tomu, že tam nejsou žádné osoby, tak si obrázek může vystavit téměř kdekoliv a vždy když se na něj podívá, tak se mu vybaví společné chvíle na dovolené.

Já dělala tento v Saal Digital. 

 

Večeře

Pozvání na společně strávený večer na dobrém jídle, to miluju… Zajímavé jsou degustační menu, kde si pro 2 můžete objednat od předkrmu po dezert, dle svých chutí. Dejte si ovšem pozor a nezapomeňte zarezervovat místo hooodně dopředu. Degustační menu je trochu dražší, dá se ovšem sehnat nějaké slevy na Slevomatu, ovšem asi ne na Valentýna. Pokud byste chtěli něco cenově dostupnějšího, tak bych i přesto zvolila něco trochu netradičního, například velký talíř sushi pro 2, nebo thajská kuchyně.

Yam Yam


 

Sladký domov

Nemusíte utrácet miliony v restauraci za večeři pro dva. Vždyť výjimečný večer si můžete udělat i z toho obyčejného. Uvařit vaši oblíbenou večeři, dát si k tomu láhev dobrého vína, svíčku a připravit hezký večer. Celý večer si povídat, pít dobré víno/šampaňské/vodu a jíst za svitu svíček a příjemné hudby v domácím prostředí.

 

Dobroty, trochu jinak…

Bonboniéra je klasika, ale co třeba místo bonboniery vybrat nějaký lepší čaj, nebo kávu, v hezkém balení? Nebo třeba zajít do delikates (italských, španělských, atd.) a vybrat tam nějaké dobroty, které si běžně nekupujete. Hezky to zabalit a hle! Krásný dárek je na světě!

Zde je fotka limitované edice (která je s lístky růží tématická k Valentýnu) od Kusmi Tea.