top of page

Tipy na české dárky

Letošní Vánoce budou už vzhledem k okolnostem trochu jiné.. A tak by bylo hezké, při výběru dárků se zaměřit nejen s ohledem na obsah peněženky a obdarovávaného, ale také na firmu od které dárečky kupujete. Skvělou iniciativou se stal i hashtag #malynakupvelkapomoc , který poukazuje na to, že každý nákup i té nejmenší maličkosti udělá krok k záchraně nejen firmy, ale také naší ekonomiky.


A tak jsem si pro vás připravila skvělé tipy na dárky pouze od českých a slovenských značek se kterými spolupracuji, které mám ráda já a věřím, že s jejich produkty nešlápnete vedle. Všechny níže uvedené produkty jsem vybírala tak, aby byly co nejvíc univerzální a udělaly radost bez ohledu na věk a pohlaví. :)


Nejprve se zaměřme na dárky pro ženy, které jsou náročné a nespokojí se jen tak s něčím.


Náramek s Lab-grow diamanem od značky TIAMI. No kdo by neměl rád diamanty? A co teprve ty, u kterých během jejich těžby netrpěla zem ani lidé v ní žijící? Provázkový náramek se hodí ke každému a jen stačí okouknout, jestli obdarovaná nosí víc žluté nebo bílé zlato. Nylonový provázek se dá vždy převázat a barev mají spoooustu. Já si vybrala nejprve červený, ale pak se po měsíci vrátila na převázání na minimalistickou černou (nečekaně :D).

Česká pečující kosmetika má v mém srdci hned 2 rovnocenné favority.

Já miluji přírodní kosmetiku a protože už vlastně ani jinou nepoužívám, nemohu jinak, než vám doporučit YAGE, která je po vzoru korejského způsobu péče o pleť opravdovým rituálem. Pokud bych měla vybrat produkty, které se hodí pro všechny, tak je to jednoznačně mycí gel nebo hydratační esence.

A úplně stejně velký kus mého srdce má biodinamická kosmetika Die Nikolai. Tam bych vypíchla jednoznačně růžový krém, nebo sérum - takže ideálně tento balíček.

Další skvělý nápad jsou také poctivé rukavičky, no kdo by chtěl v zimě mrznout. Já jsem si teď objednala z Bohemia Glowes. Minulý rok jsem totiž jednu ztratila a tak nemám žádný. Takže jsem hledala a našla českou značku, která šije dle velikostí a barev. Takže černé kožené rukavice naprosto minimalistické s podšívkou byly jasná volba! Ale ty vám ukážu až mi dorazí.


Co bych určitě zmínila jako fajn dárek pro každou ženu je jemně zbarvený pečující balzám! A to hlavně teď v zimě, kdy všichni trpíme na popraskané rty. Hydratačních balzámů není nikdy dost a když jsou od kvalitní značky a v hezkém designu, tak máte vyhráno! Já miluju tónovací balzám (a poslední půl rok skoro nic jiného na pusu nedávám :) je od Perricone MD, což sice není česká značka, ale Notino, kde ho seženete ano. :)

No a protože to taky musíte do něčeho zabalit, tak u nás doma je tradice, že se balicí papíry i taštičky schovávají na příště. Takže recyklace, recyklace! A když už se přeci jen roztrhá tak, že musí do koše, tak přichází na řadu ekologický papír od české recyklované a recyklovatelné značky BeNice, která má nejen klasický papír, ale také krabičky a různá přáníčka. No a ty roztomilý motivy jim maluje Bára z Nikolajky.. Takže tyhle papíry jsou nejen krásné, ale také šetrné k naší přírodě. A spolu s větvičkou vytvoří dokonalé minimalistické dárečky!


Comments


bottom of page