top of page

Vánoce za rohem

Už je to tady.. Jako každý rok. Vánoce... Můj dříve milovaný a teď posledních x let spíš neoblíbený svátek. Chybí mi ta dětská radost a hlavně celá rodina, kdy jsem se jako malá těšila za babičkama a dědečkama. Od té doby, co tu s námi nejsou jsou pro mě Vánoce spíš hořkou připomínkou toho, jak čas letí a lidé, kteří máme rádi tu nejsou věčně.. Ale abych nebyla moc depresivní, na Vánocích jsou věci, které mám i trochu ráda. Vánoční výzdoba, světýlka a vánoční pohádky.


Nepotrpím si na vánoční dárky, protože mi přijde, že příliš mnoho lidí utrácí příliš moc peněz za dárky, které druzí stejně neocení, nebo ani nechtějí. Přijde mi celý ten kolotoč tak trochu zbytečný. A ano, zní to divně od majitelky marketingové agentury, kde probíhá právě největší sezóna v roce.. Ale asi je tento můj postoj způsobený jednak tím, že jsem tak trochu Grinch a jednak i tím, že mě to k té udržitelnosti stále trochu táhne a sama nemám ráda "nevytoužené" dary.. Nevím totiž co pak s těmi věcmi dělat a nemám ráda přeplněný byt. Takže osobně nejvíc ocením, když mě moji drazí během roku poslouchají a pak dostanu něco, co si doopravdy přeju.


Skvělá věc na takový moderní "dopis Ježíškovi" je platforma Dejmidarek, kde si pravidelně s Michalem vedeme seznam přání, které bychom rádi dostali. Naši blízcí se pak mohou inspirovat a kromě detailního popisku (včetně URL adresy, barvy oné věci, kterou si přejeme a také třeba velikosti) si k tomu můžete dopsat spoustu vlastních poznámek. :) Přijde mi to skvělé právě v tom, že dostanete to, co si opravdu přejete, vaši blízcí nevyhodí peníze z okna za něco, co doopravdy nechcete a taky je to skvělé překvápko!

Já jsem trochu konzerva a tak ráda kupuju pravidelně stále stejné dárky. Vím, že to dotyčného potěší i když to už není zrovna velké překvapení, stále je to něco, co se prostě hodí a obdarovávaný onen dárek doopravdy využije. To platí například o oblíbených vůních, které právě v přadvánočním čase seženu ve výhodné dárkové sadě. Dárkové sady často obsahují právě oblíbenou vůni doplněnou o deodorant, sprchový gel nebo v případě dárkových sad pro muže například s pěnou na holení nebo po holení. Ale kromě parfémované kosmetiky můžete najít i sady s jinými skvělými či vtipnými produkty. Je pravda, že to je asi ten nejtradičnější dárek, který ode mě dostává velká část rodiny. Prostě je to trefa na jistotu.


Já jsem na tom s dárky letost trochu bídněji než předchozí roky. Jednak protože máme úplně jiné výdaje a hlavně letošní Vánoce budou jiné, než ty předchozí. Chci si tedy užít spíš dobré jídlo, jít na procházku a dárky už moc neřešit.

Comentarios


bottom of page