top of page

3 tipy co nevynechat v LA

Mám pro vás 3 tipy, které nesmíte v LA vynechat! Co navštívit a proč? To se dočtete v následujících řádcích. Vynechala jsem úmyslně klasické turistické atrakce, ale vybrala spíš tipy, které jsme objevili naprostou náhodou. A na konci článku se dočtete i 3 kuriózní zážitky, které jsme zažili.

Bleší trh který nesmíte vynechat

Miluju umělce a v LA jsou ty pouliční jako doma. Melrose Trading Post je kombinace klasického blešáku, dobrého jídla a pouličních umělců. Je poměrně veliký a co se parkování týče v okolí je většinou plno. U každého parkovacího místa máte automat, který svítí zeleně nebo červeně, podle toho, zda máte zaplacené hodiny na parkování nebo ne. Na to si dejte pozor.

Najdete ho na křižovatce Fairfax Ave a Melrose Ave.

Můj největší úlovek, ze kterého mám ohromnou radost je košile od umělce, který maluje obrazy či svými obrázky zdobí oblečení. Já si pořídila Hugo Boss košili za cca 1000kč. Miluju jí! Jednak je to kousek ze sekáče a zároveň je to můj nejkrásnější suvenýr.

Doporučuji prolézt ulici Melrose Ave na obě strany od marketu, protože tam najdete i jiné dražší či levnější obchody, které v Evropě nemají obdoby! 🙂

Rooftop v centru

Miluju výšky, rooftopy a mrakodrapy. A kdybych do nějakého nevlezla, tak se prostě nemůžu vrátit do Čech. 😀 Rovnou jsme to k večeru sfoukli s procházkou centra, které jsme jindy nestíhali navštívít. Kromě jednoho nehezkého zážitku, kdy pes nějaké bezdomovkyně vystartoval na jejího (zřejmě vyfetovaného přítele), tak mi to nepřišlo ani nějak zvlášť nebezpečný.

Vybrali jsme InterContinental Los Angeles Downtown, který má Lobby Louge. Je to krásný a honosný hotel. Lobby nebylo kupodivu až tak drahé. Zaparkovali jsme kousek od hotelu, stejným způsobem jako u marketu. Dejte si pozor co si berete na sebe, protož je to velmi reprezentativní hotel, tak nás do nejvyššího patra nepustili. Přestože jsem byla oblečena velmi elegantně a slušne v dlouhých šatech (včetně silonek), tak mě nepustili nahoru, neměla jsem totiž plnou obuv. Dominika naopak nepustili kvůli kraťasům.

USS Iowa

Poslední den před odletem jsme byli zpátky v LA, ale nechtěli jsme s Michalem žádný velký výlety a tak jsme vymýšleli co budeme dělat. A díky tomu, že na hotelu máte takoé ty letáčky, jsme objevili válečnou loď. A protože Michal dřív skládal modely válečných letadel, tanků a podobně, tak po zjištění, že v LA kotví USS Iowa (bitevní loď amerického námořnictva), bylo o plánu rozhodnuto!

Musím říct, že mě historie zajímá, ale nejsem úplný fanatik. Tohle mě ovšem úplně dostalo! Jednak je loď naoprosto obrovská, ale taky tam nebyl skoro nikdo (nemají na ni moc reklam a tak si myslím, že o tom spousta turistů ani neví).

Po lodi se můžete pohybovat podle sebe (bez průvodce). Uvidíte kajuty kapitánů, také řadových námořníků, obrovská děla, kuchyň, nebo se můžete podívat jaký výhled měl z věže kapitán. Ta členitost a rozmanitos je fascinující a vzhledem k tomu, že si to můžete osahat, byl to jeden z nejlepších zážitků z celého LA. Dokonce můžu říct, že jsem z toho byla víc nadšená než z celého Alcatrazu. Důkladná (a opravdu pomalá) prohlídka nám zabrala cca 3h. Ale dá se to proběhnout i za 1,5h.