Cesta po pobřeží do SF

Aktualizace: 15. led 2020

Pokud budete mít v Los Angeles čas, nebo naopak v San Franciscu, doporučuji dát si pár dní na cestu po pobřeží, které tato dvě města spojuje. Co opravdu stojí za to vidět?

Dejte si na cestu aspoň 2 noci, protože byť se vám to možná teď zdá až moc, tak věřte, že to je akorát. Já si taky původně myslela, že se to dá stihnout za 1 noc. Dá, ale pokud si to chcete užít a aspoň na každém místě na chvilku zastavit, tak to za 1 noc nestihnete.

My jeli z Los Angeles do San Francisca po pobřeží (2 dny) a zpátky po dálnici (cca 7h i s přestávkama).


První městečko Santa Barbara

Bylo krásné, počasí ještě teplé a viděli jsme tam prvního tuleně i pelikána a dali si ve městě nejlepší americkou pizzu .

Termální voda mi nesměla chybět, protože jsem byla z LA celá vysušená jak suchar. 😀


Pokračovali jsme do Morro Bay, kde jsme spali v moc hezkém motelu. Večer jsme šli na místní mořské speciality a musím uznat, že na mě tohle maličkaté městečko udělalo opravdu dojem. Úvodní fotka článku (autíčko) je také odtud.

Druhý den jsme jako první zastávku zastavili u Elephant Seal Vista Point, kde je pláž plná tuleňů a taky po celém parkovišti běhají malý syslo-veverky. Který přijdou skoro až k ruce. 🙂

Pak jsme přijeli do městečka Carmel, který bylo pro mě z celé cesty spolu s Morro Bay nejkrásnější! Bílé pláže mi připomínaly písečné duny v Leba. Kýčovité domečky co vypadaly jako z pohádky nebo z Hobita.