Cesta po pobřeží do SF

Aktualizace: led 15

Pokud budete mít v Los Angeles čas, nebo naopak v San Franciscu, doporučuji dát si pár dní na cestu po pobřeží, které tato dvě města spojuje. Co opravdu stojí za to vidět?

Dejte si na cestu aspoň 2 noci, protože byť se vám to možná teď zdá až moc, tak věřte, že to je akorát. Já si taky původně myslela, že se to dá stihnout za 1 noc. Dá, ale pokud si to chcete užít a aspoň na každém místě na chvilku zastavit, tak to za 1 noc nestihnete.

My jeli z Los Angeles do San Francisca po pobřeží (2 dny) a zpátky po dálnici (cca 7h i s přestávkama).


První městečko Santa Barbara

Bylo krásné, počasí ještě teplé a viděli jsme tam prvního tuleně i pelikána a dali si ve městě nejlepší americkou pizzu .

Termální voda mi nesměla chybět, protože jsem byla z LA celá vysušená jak suchar. 😀


Pokračovali jsme do Morro Bay, kde jsme spali v moc hezkém motelu. Večer jsme šli na místní mořské speciality a musím uznat, že na mě tohle maličkaté městečko udělalo opravdu dojem. Úvodní fotka článku (autíčko) je také odtud.

Druhý den jsme jako první zastávku zastavili u Elephant Seal Vista Point, kde je pláž plná tuleňů a taky po celém parkovišti běhají malý syslo-veverky. Který přijdou skoro až k ruce. 🙂

Pak jsme přijeli do městečka Carmel, který bylo pro mě z celé cesty spolu s Morro Bay nejkrásnější! Bílé pláže mi připomínaly písečné duny v Leba. Kýčovité domečky co vypadaly jako z pohádky nebo z Hobita.

Štěstí


Hned vedle je Pacific Grove a na jeho špičce (Pacific Grove marine Gardens Park) ta nejkrásnější „pláž“, plná kamenů a obrovských vln. Ten kontrast mezi černými kameny a tyrkysovou až ledovcovou barvou vody byly až neuvěřitelný!

Bez filtru


Druhou noc jsme spali v Santa Cruz. Ceny byly už značně dražsí (čím víc na sever tím dráž) a náš motel byl fakt odporný. 😀 (Můj výběr.. takže jsem se proklínala). Ráno jsme šli do zábavního parku a pak se mrknout na surfaře k majáku a útesu. Tohle město mě moc nezaujalo.

Cestou do San Francisca jsme zastavili ještě u Majáku na Pigeon Point, který byl (i vzhledem k počasí) vyloženě děsivý. Celá atmosféra starého majáku, nikdo nikde, počasí, vítr i útesy pod ním. Můžete se tam ovšem i ubytovat, kdo by měl zájem o nějaký ten adrenalin.

Musím říct, že celá cesta byla fantastická. Krajina se mění tak rychle, že to ani nestíháte všechno vstřebat a je toho tolik, co je na té cestě nádherné. Že bychom tu mohli být až do zítra.

Celý výlet po Californii jsem si i proto nechala vytisknout jako fotoknihu. Díky milé spolupráci se Saal Digital, kteří mají obrovský výběr jak velikostí, tak i desek.

Já jsem fanoušek fotoknih, mám je ráda a tisku je po každém podobném větším výletu. Proto mám už doma pěknou sbírku. Můžete si jednotlivá místa popsat a působí to na mě líp, než klasické album. Také si s tím můžete hezky vyhrát a tvořit různé koláže, přidávat obrázky a samolepky a proto jsem po fotoknize nejednou sáhla i ve chvíli, kdy jsem chtěla nějaký originální dárek. Mám pro vás ve spolupráci i slevový kód „SAALMARBLOG“. Kupón je v hodnotě 500 kč při objednávce nad 1000 kč.

A můj malý tip na tvorbu fotoknihy:

Já si vždycky nejdřív vytvořím složku a v ní jednotlivé složky s vybranými fotkami. Například ve složce Californie jsem měla podsložky s jednotlivými fotkami z konkrétních měst a míst. Pak je postupně přidám do knihy a až na konec dopisuji texty. Ono vytvořit takovou fotoknihu zabere třeba 2hodiny, pokud si chcete dát opravdu záležet, ale musím upřímně říct, že ten výsledek stojí za to!

Marion Marketing s.r.o.

Mgr. Martina Neu.. 

E-mail: email@marblog.cz

Tel: +420 602 864 895   

  • Black Instagram Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Blogger Icon
  • Black Facebook Icon