top of page

Co mít v příručním zavazadle

Aktualizováno: 15. 1. 2020

Co nesmí chybět v mém malém příručním zavazadle? Všechny základní věci bez kterých se neobejdu ani jeden den. Hrozí totiž, že vám ztratí kufr a vybudete závislý na malém kufříku a jeho obsahu.


Co se hodí mít v letadle

V první řadě bych se vrhla na základní věci, bez kterých bych v letadle asi umřela. Klapky na oči, to je totiž věc, kterou potřebuji na spaní, doma máme zatemňovací závěsy a světlo mě budí. Sluchátka, no k tomu snad nemám co dodat, bez těch se přeci nelétá. 😀 Termální voda v nejmenší velikosti do letadla. Je to příjemné osvěžení a hlavně dodá pleti potřebné minerály. Pleť v letadle dost trpí a někdo si dokonce dává hydratační masky na obličej, to ovšem já nemohu a tak si vystačím s mojí milovanou termální vodou od Eau Thermale Avene. Notebook bych do odbaveného kufru nedala a na 12hodinovém letu se může hodit. Postahovala jsem si do něj nějaké seriály a filmy. Nabíječku na telefon.

Kosmetika

Jak jsem již psala, stalo se nám, že nám cestou na Kubu ztratili kufr a tak jsem už obezřetnější a do malého příručního zavazadla si sbalím všechno, co potřebuji a používám každý den. Miniaturky jsou základ a seženete cestovní balení snad veškeré kosmetiky, co vás jen napadne.

Miniaturky seženete dneska téměř všeho! Třeba i žehličky na vlasy.


Dekorativní kosmetika Moje kosmetická taštička obsahuje na cesty hlavně miniaturky, aby to bylo co nejlehčí a snažím se vzít si jen úplný základ jako je řasenka, kleště na řasy, stíny, korektor, kužku na oči a obočí. Vúně prodávají v malé velikosti také, ale pokud si nechcete kupovat speciálně extra vůni, postačí plnitelný rozprašovač parfému, do kterého odstříkáte svojí vůni, kterou už doma máte. Rtěnka, protože ta vás rozzáří i po 12hodinovém letu. Já se sice snažím přejít na 100% přírodní a netestovanou kosmetiku, ale stále dodělávám zásoby a tahle rtěnka Tom Ford, je má nejoblíbenější! Krásně drží a taky voní po vanilce! 

Kosmetika a ostatní věci I veškerou kosmetiku si beru v miniaturním balení, kvůli úspoře místa a váhy. Veškeré cestovní balení můžete sehnat na Notino. Tuhý deodorant. Hřeben (mám cestovní Tangle Teezer) a žehlička je naprostá nutnost. Naštěstí jsem vybírala dostatečně lehkou žehličku a tak to není taková hrůza. Malý lak na vlasy. Co se týče vlasové a tělové kosmetiky, tak miluju značku Bioaroma a tak jsem dostala cestovní sadu, ve které je i sprchový gel a tělový krém a šampon v malém provedení.

Oblečení

Létám v pohodlných kalhotech (možná teplákách, asi podle počasí), které mohu mít buď na spaní, nebo na nošení a nemusím se v nich stydět. V teniskách, které se hodí a jsou hodně pohodlné. Také často volím mikinu a koženou bundu (pokud neletím zrovna k moři). Na záda batoh, který se ovšem vejde do kufru, kdyby náhodou s tím měli problém na letišti.

Co se sbaleného oblečení týče, tak vzhledem k tomu, že kdyby nám ztratili kufr, tak budeme bez oblečení klidně i týden. Takže musím vše vymyslet chytře a tak, aby se to k sobě hodilo a zároveň bylo dostačující a odpovídající lokalitě do které letíme.

Kalhoty Levi’s // Košile (vrchní část pyžama La Perla) // pantofle Hugo Boss // brýle Balenciaga


Comments


bottom of page