top of page

Dej mi dárek aneb novodobý dopis Ježíškovi

Tak jsem narazila na jednu velmi zajímavou stránku. Dej mi dárek. Vlastně je to něco jako internetový dopis Ježíškovi, jen online. Vytvoříte si tam seznam vašich přání a vaši přátelé, rodiče a partner to může použít jako takového pomocníka s výběrem dárku pro vás. Vy máte během tvoření seznamu pocit, jako když jste se vrátili do dětství a jste napjatí, jestli na vás Ježíšek nezapomene a dostanete vysněný dáreček. Já osobně používám i jako takový tahák pro sebe - abych jako věděla, na co mám šetřit a nekupovala si pak zbytečné blbosti.
Jasně, pro jednoho by se to mohlo zdát jako zabití nějaké tvořivosti a nápaditosti, ale já osobně ocením spíš to, že se během toho utrácení peněz ušetří i planeta a mně se tak rovnou splní 3 přání. :) Ono totiž dospěláci už si přeci jen mezi sebou neříkají co si přejí, takže šance na to, že se do přání “trefíte” je často mizivá. A vlastně mi to přijde i takový roztomilý a hezký, než si o ty své dárky a přání říkat “na rovinu”. 


Co se týče dárků, jsem asi trochu jako Rachel z přátel.. Bohužel pro mě i mé blízké.. Nemám ráda vlastnit moc věcí a zaplněný byt a proto mě moc neoslní dostávat i darovat zbytečnosti.

Trefit se mi tak do vkusu je zřejmě víc než náročné a já se pak cítím špatně, že to vypadá, že jsem nevděčná. Ale ono to tak není a já si prostě nemůžu pomoct… Protože když si uvědomím, kolik všechny ty dárky stojí peněz, kolik se během jejich výroby vytvoří škodlivých látek pro naší planetu a ve finále dárek ani nevyužije obdarovaný naplno, tak je mi toho celého procesu trochu líto. O následné likvidaci po pár letech ani nemluvím. Samozřejmě oceňuji snahu a tak, ale často mi to přijde, že si lidé dávají dárky jen proto, aby NĚCO dali. A to mi pak dává větší smysl dávat si něco k jídlu, hezkou kytičku, nebo nějaký zážitek.


Ale chápu, že lidé rádi dávají dárky, aby udělali druhým radost a druzí zase dostávají. Aby bylo něco pod stromečkem, aby oslavenec nedostával jen obálky, ale měl co rozbalovat.

A nebudu tvrdit, že to tak také nemám. :) Jen mám o dost větší radost, když ty dárky mají nějaký smysl.

A vzhledem k tomu, že jsem hodně praktický člověk a s ohledem na ekologii a zbytečné nakupování věcí a dárků, které člověk nepotřebuje a pak se válí ve skříni, mi tahle stránka přijde jako geniální nápad! Nepřijdete totiž jako oslavenec o překvapení, ale zároveň dostanete opravdu věci, které si přejete a budete z nich mít tedy velkou radost.


Já tam mám dárky všeho druhu, blbosti pro radost i praktické dárky do domácnosti, které asi jako jedna z mála ráda dostávám (opravdu! Nevadí mi od puberty psát si Ježíškovi o novou mikrovlnku, pánvičku, hrnce, nebo jako třeba letos - o nerezovou sběračku). Levné i dražší, aby si každý mohl vybrat dle svého uvážení a finančních možností.

Líbí se mi, že to není veřejné (pokud nechcete) a zároveň si tam napíšete co chcete, přidáte třeba fotku a klidně i odkaz, kde to můžou sehnat. To je fakt super! Dokonce mě bavilo si to vytvářet.

Btw. kdybyste si mysleli, že je tento příspěvek sponzorovaný, tak NENÍ! Jen se mi to moc líbí a tak jsem si říkala, že by mohlo i vám. :)


Co nerada dostávám?

Stejně jako někdo nesnáší dostávat praktické dárky, já nemám ráda jiné věci.

Kompletně nerada dostávám oblečení. To si prostě opravdu radši zkusím, osahám a vyberu sama. Celkem trvalo, než to moje okolí pochopilo.. :D Viď mami.. Jediná vyjímka jsou tlusté ponožky, ty nosím totiž celoročně místo pantoflí a tak je moje spotřeba opravdu veliká a udělají mi radost pokaždé.

Kosmetiku taky moc neocením - vzhledem k mojí práci mám všechno co chci a potřebuji. A protože upřednostňuji přírodní a netestované produkty, je jejich shánění trochu složitější. 

Yorumlar


bottom of page