top of page

Podzimní vůně

Aktualizováno: 15. 1. 2020

Podzim se pomalu blíží ke konci (nebo alespoň dnes se zamrzlými okny to tak vypadá). No a já se věnuji kromě práce a schůzkování také podzimním radovánkám. Jediné co jsem zatím nestihla je přečíst si knihu, mám jich rozečtených asi 5, ale nějak se k tomu nemám. Baví mě brouzdat se popadaným listím a nasávat vůni slunečného podzimu.

Naopak jsem na sebe celkem pyšná, že jsem se pustila do studování Angličtiny a konečně, snad poprvé v mém životě mě to i baví. Každé ráno před prací si dávám 20 minut a večer si pak opakuju slovíčka nebo látku. Studovat online je celkem fajn, můžete si k tomu totiž sednout vždy, když máte chuť a náladu. Doporučení na onlinejazyky.cz jsem dostala od Endijky (Loudavýmkrokem.cz) a musím říct, že je to super. Mám zatím zaplacenou první lekci, ale jsem nad míru spokojená.


Další moje momentální radost je čím dál častější školení, která se pomalu začala rozjíždět a lidé mají zájem se svými sociálními sítěmi trochu pohnout dopředu, aby vypadaly reprezentativně. Kromě toho samozřejmě i firmy, které to mají více méně jako základ své online prezentace. Až mě udivuje, kolik klientů bylo na nevhodném školení. Mám radost, když můžu někomu trochu pomoct a zužitkovat tak své dlouholeté zkušenosti. Takže takové malé selfpromo 😀 – kdybyste měl někdo zájem o školení influencer marketingu, nebo sociálních sítí, klidně mi napište.


Z posledního školení jsem jela rovnou do lesa. A díky tomu jsme si užili poslední krásný, teplý den a dokonce posbírali i nějaké ty houby. Ta vůně podzimu je prostě fantastická a musím uznat, že letos a minulý rok je to snad poprvé, kdy si tohle roční období opravdu užívám. Brouzdat spadaným listím, nasávat tu vůni a být u toho zachumlaná v teplém svetru.


Podzim má na mě jako každé roční období specifický vliv a tak se mění kromě šatníku i moje nálady, záliby i kosmetika. Například na podzim miluji těžší a hřejivé vůně. Klidně květinové a extravagantní, které když zavřu oči mi připomínají právě spadané listí a huňatý svetr. Ideální jsou Niche vůně. Vůně pro opravdové fajnšmejkry, lidi, kteří jsou už přesyceni mainstreamovými vůněmi. No a to jsem přesně já. Proto miluju vůně značky Tom Ford. Protože to je pro mě naprostá závislost. Na každé roční období (kromě jara) mám jednu specifickou vůni od Toma Forda. Na podzim je to Jasmin Rouge, která obsahuje kromě milovaného jasmínu i zázvor nebo složky pomeranče a mandarinky. To je ta pravá kombinace na podzim. Parfémy pořizuji na Notino (dlouhodobá spolupráce), kde jsem byla vždy maximálně spokojená.


Podzim má velký vliv i na mé chuťe, nejen čichové buňky. Mám čím dál tím větší chuť na polévky (a já jsem milovník všech polévek), ale také na zelí a tučnější jídla, než jím přes zbytek roku. Ani v zimě toho nejím tolik, jako na podzim, kdy mě opravdu honí mlsná. Každý rok dělám mojí oblíbenou zelňačku, cibulačku, česnečku, ale i květákovou nebo dýňovou polévku.

Btw. věděli jste, že Marilin Monroe se voněla svým parfémem před spaním? 🙂


Comments


bottom of page