top of page

Přichází léto

Konečně, letos mě kvůli koronaviru jaro skoro minulo a místo hezkých dní jsem si ho "užila" teď, když už bych měla radši horké léto a sluneční paprsky. No je ta příroda chudák nějaká pomatená. Tak jsem si začala zpříjemňovat dny letními věcmi, jako jsou vůně, letní líčení i oblečení. Jak tedy proběhla moje příprava na letošní léto a jaké úkoly jsem si sama sobě dala?

V první řadě zpřeházet šatník


A taky vyházet. Nejen uklidit zimní věci, ale hlavně nekompromisně vyházet ty letní, které nenosím už několik let. Takže se to letos během karantény stalo skutečností a já vyházela moje staré oblečení. Buď ho najdete na mém Vinted (Martinka103 - tam najdete to, které je v perfektním stavu a nebo moje oblíbené a bylo mi ho líto vyhodit či darovat) a zbytek posílám na dobročinné účely (buď do dětského domova, nebo textilního koše).


Pořídit boty


Tohle jsem ještě nesplnila, protože jsem se nerozhodla pro které a hlavně vzhledem k tomu, že ještě 10.6 to venku vypadalo spíš jako v březnu, tak jsme se k tomu neměla. A proč potřebuju boty? Z minulého roku mám totiž svoje milované pantofle Martensky, ale co si budem, nejsou moc pohodlné. Pak tyhle Bottega Veneta (co mám na fotce), ale to teda taky žádná paráda... No a pak mám 2 boty na podpatku, ale protože nejsem úplně podpěrkový typ, tak to také není úplně vončo. Takže teď hledám spíš ploché, kožené pantoflíčky ve kterých bych mohla prochodit celé léto. To letošní, příští a klidně i přespříští a to další. Pořádné, kvalitní a minimalistické.


Protřídit kosmetiku


Mám jí totiž stejně jako oblečení, rozdělenou na zimní a letní. V zimě spíš nude a neutrální odstíny, v létě se nebojím barviček (protože festivaly). Také mám zásobu cestovních balení, lesků a podobně. No a ono z předešlého roku vždycky něco zbyde. Takže každý rok, před začátkem léta dělám velký úklid a třídění právě produktů, které z minulého roku zbyly. On totiž takový prošlý krém, vám může udělat víc neplechy, než užitku.


Dala jsem si tedy i letos práci a protřídila veškeré letní krémy, vůně, rtěnky a podobné produkty, které po zbytek roku leží na dně skříně. Vyházela jsem staré opalovací krémy (to je opravdu důležité!!!) a objednala nové. No a já se rozhodla, že i v tomto chci postupně přejít z chemických krému na přírodní, dává mi to totiž větší smysl už jsem proto, že sluníčko s každým produktem nějak reaguje a tvoří chemickou reakci.


Dřív jsem používala opalovací krémy od Avene, nebo Piz Buin. S obojím jsem byla vždy spokojená a mám zásoby (neprošlé) stále, také tyto značky zatím nehodlám úplně vyřadit (na výjimečné situace), ale když najdu přírodnější alternativu, tak ji ráda vyzkouším.

Protože sluníčko v kombinaci s chemií není zrovna nic 2x zdravého a pokud chcete chránit svou pokožku, je lepší nevystavovat se účelně sluníčku, nebo použít právě přírodní alternativu. Já jsem celý život nesnášela ochranné krémy a vrtalo mi hlavou, že to přeci nemůže být nic zdravého, když je to chemie a ta prostě v kombinaci se sluníčkem tvoří určitou reakci. Osobně (můj subjektivní názor) si myslím, že i nárůst počtu onemocnění rakoviny kůže je prostě s tímhle spojený...

Dokonce třeba takové tolik oblíbené SPF50 obsahuje pouze o 1 % vyšší ochranu vaší pokožky než SPF30 a místo toho je v něm mnohem více nebezpečné chemie..

Takže asi už chápete, že letos budu testovat přírodní opalovací krémy, zatím mám jeden od Ecce Vita a jako regenerační gel po opalování jsem si objednala Aēsop. Mám od této značky krém pod oči a jsem s ním strašně spokojená, takže jsem se rozhodla zkusit i tento gel. Sice je trochu dražší v porovnání s velikostí, ale já si prostě stojím za tím, že je lepší mít méně produktů, ale opravdu kvalitních! A to přesně tato australská značka splňuje. :)

Gel po opalování Aesop
Gel po opalování Aesop

Dlouhodobá spolupráce s Notino.

Comentarios


bottom of page