The Snuff

Pár slov k úvodu

  1. Kapelu tvoří 5 členů – Marek Kučera (zpěvák), Tomáš Kučera (kytara, základní vokály), Michal Scheiner (kytara, zpěv), Ijen Ayen (baskytarista) a Matyáš Verner (bubeník).

  2. Kapelu založili v roce 2009.

  3. První album s názvem Requiem For Me vydali v roce 2011.

  4. Druhé album vyšlo v roce 2014 s názvem Lotus.

  5. Zastupuje je rockový manažer Doug Goldstein, který zastupoval i Guns N‘ Roses, Anthrax, Blind Melon a Xibit.

  6. Tato kapela si jako první česká kapela, zahrála na Polském festivalu Przystanek Woodstock. Kam chodí až jeden milion diváků! Hráli přímo na hlavní stage spolu s Apocalyptica, The Hives, Molotov a dalšími…

Po třiceti letech v showbusinessu si myslím, že jsem opět narazil na obrovský talent. Budu rád, pokud se mi podaří zúročit léta práce s Guns N Roses a pomůžu těmto chlapcům v hudebním světě. Tato kapela patří na velká pódia.” Doug Goldstein 

Proč název The Snuff?

Kolem slova „snuff“ panuje zvláštní tajemno a nikdo pořádně neví, co si pod tím má představit a to je dobře (smích).

Řekněte nám něco o vašich začátcích, jak jste se dali dohromady?

Asi nic neobvyklého. Parta kamarádů, co jezdila na skejtu, pak vzala do rukou kytary a začali ve sklepě ,,zkoušet“ jestli se tomu dalo vůbec v té době tak říkat (smích).

Jaké bylo vaše první hudební vystoupení?

Bylo to v pražském klubu PM na premiéře nějakého bikerského videa. Byla tam spousta kámošů, celý jsme si to natočili na DVD no a cítili jsme se jak hvězdy (smích). Byl to super první koncert.

Co považujete za Váš největší hudební úspěch a proč?

Tomáš: Z těch „hmatatelných“ úspěchů je to určitě hraní hlavní stage polského Woodstocku. Festival kam pravidelně jezdí 750 000 lidí. Pak určitě i tour s americkou kapelou Ill Nino, skrz celou střední Evropu. Ale osobně mám největší radost z toho, že jsme pořád dobrá parta a taháme za jeden provaz. Když vidím u hodně ostatních kapel, jak se rozbodají a hádají většinou jen kvůli egíčkům, přijde mi, že v tom je naše velká síla a výhoda.

Michal: Další věc je spolupráce s americkým producentem a sound engineerem Stevem Thompsnem, který má mimo jiné, ocenění Grammy za desku Korn-Follow the Leader. Jinak pro mě už je úspěch to, když se mi při koncertě nerozladí kytara :D.

My jsme všichni hrozný megalomani a představa, že túrujeme po českých kulturácích pořád dokola nás třeba úplně nenaplňuje. Chtěli bychom jezdit po světě, hrát všude, kde to půjde a samozřejmě v ideálním případě se tím i uživit.

Hrajete moderní rock v době, kdy převládá elektronická a popová hudba, myslíte, že je to spíš plus nebo mínus?

Marek: Jestli je to plus nebo mínus se nedá říct. I my zapojujeme do naší muziky elektroniku a na nových nahrávkách ji bude více, než na předchozích. Hudba se vyvíjí jako vše ostatní kolem nás.