Tipy co nevynechat u Lago di Garda

Turistických atrakcích u Lago di Garda najdete požehnaně. Je tu aquapark, nebo jeden z největších evropských lunaparků – Gardaland.

Spousta stezek, kam můžete vyrazit na procházku, nebo procházet malebná městečka o kterých jsem psala minule.

Pokud máte rádi hory, doporučuji vyjet lanovkou z městečka Malcesine na Monte Baldo. Hora je vysoká 2218m.n.m. a ten výhled z ní je nepopsatelný. Můžete se tam jít projít po mnoha stezkách a celý jeden den, tak strávit na tůře. Určitě pokud se rozhodnete pro Monte Baldo, vyhraňte si na to celý den a užijte si to, protože lanovka je poměrně drahá (nevzpomínám si přesně, ale podle mě vyšla na víc jak 800kč). Nezapomeňte si vzít s sebou teplé oblečení, protože i když je u jezera 40stupňů, tak na vrcholu hory, může být místy sníh, nebo zima. Proto si zjistěte stupně a vezměte si teplejší oblečení do batohu.

Další zajímavé místo jsou vodopády ve skále Cascata Verone. Ke kterým se dostanete ze severního městečka Riva del Garda. Vodopády jsou spojeny i s menší botanickou zahrádkou. Počítejte s tím, že vyjdete úplně mokří, protože dopadající voda stříká všude kolem a abyste se dostali dál, musíte kolem nich projít velmi blízko.