top of page

Windy City – Chicago

Já jsem si tak uvědomila, že jsem úplně zapomněla sepsat článek o Chicagu.

Tak tady je!

Chicago jsme navštívili hned po NYC, kde svítilo sluníčko a bylo prostě dokonalý. Když jsme přiletěli do Chicaga, pršelo a byla zima (na kabát… v NYC bylo na plavky). Takže nám to moc náladu nezvedlo. Na Kubu začala lézt nějaká nemoc a tak první den zůstal na hotelu (který byl dál od centra, ale jezdil nám tam aspoň přímý bus). Já se rozhodla, že se vydám na průzkum sama. Kdo mě zná, ví, že neumím moc anglicky, to mě ale neodradí od cestování!

Takže jsem se sama vydala do centra, kde jsem si to šla projít. Cestou tam, jsem absolutně netušila, kolik stojí autobus… Rukama a nohama jsem se domluvila s řidičkou… Vtipný, bylo to něco jako 2 dolary a čtvrťák?! ??‍♀️? Při cestě zpátky, jsem samozřejmě zase netušila, ani kam jedu… s autobusákem to tentokrát bylo ještě těžší (ale protože tam jsou všichni miloučký, tak byl chápavý a nějak jsme se nakonec zvládli domluvit na ceně)… Každopádně já nevěděla ani kde vystoupit (taky už byla tma a nevím, jestli to máte jako já, ale mě ty města pak příjdou jak když se změní v nějaký jiný a orientace ve dne a v noci je úplně jiná dimenze pro mě)… Naštěstí ten autobusák byl chytřejší než já a začal na mě, na největší křižovatce volat, jestli náhodou nemám vystupovat ??… trapas… samozřejmě, že jo!!!….

Ta tady je ten podjezd z Batmana


No když jsem přijela do města a věděla jsem, že to je uplně jiný soudek než NYC. …

Město působí staře a šedivě, dýchá z něj typický americký styl. Je pravda, že architektuře se nedá nic vytknout. Kombinace nadzemky a starých budov, je přeci jen o něco zajímavější, než moderní New York. Ale pokud bych se měla rozhodnout, já beru NY.

Chicagu se říká windy city, protože tam neustále fouká (a je hnusně… nebo aspoň za nás bylo). Nám bohužel i celý týden propršel. Každopádně i co se týče špíny a bezdomovců, Chicago je na tom v porovnání s NYC o něco hůř…

Pokud budete chít nakupovat, je tu více méně jen jedna ulice a tou je Michigan Ave., tam najdete všechno a táhne se přes celé město. Já marně hledala nějaký obchodní centrum. Jediné, které ještě stojí za to navštívit, je outlet u letiště. Tam najdete značky od Gucci po ty levnější. Od kufrů, po kosmetiku… Jen my měli asi tak 30min, takže jsem si bohužel neodvezla nic…

Pokud trávíte dovolenou s dětmi, určitě se zastavte v Millennium Parku, který je obrovský a najdete tam tu klasickou stříbrnou zrcadlovou sochu. A různé stejně kovové dekorace nacházející se v celém parku. Pokud půjdete směrem k vodě, je tam obří hřiště rozdělené do věkových kategorií od batolat po důchod.

Od tohoto parku je coby kamenem dohodil i park Navy Pier, kde je pár kolotočů (i když jsou spíš tak od 7 let a výš). Já si tam sedla na super řetízkáč ( na který jsem samozřejmě vlezla – protože je mi 5 a mám ráda řetízkáče ???) a můžu vám říct, že jsem z něj byla dost překvapená. Nejenže se zvedá nahoru a dolu, ale ještě se u toho naklání… No fakt nejlepší řetízkáč mého života. Taky bych to nebyla já, kdybych si tam nekoupila aspoň nějaký drink… (No nejlepší Margarita v mém životě!…asi taky nejdražší…??). Když vlezete do budovy, která je hned vedle něj (je to takový malý obchodní středisko), ocitnete se v botanické zahradě, která také stojí za vidění. Na opačnou stranu od Millennium parku se nachází Shedd Aquarium, to my ovšem vynechali.