top of page

Zelená energie

Snížit dopad na životní prostředí je jedno z mých předsevzetí. A to i ve věcech, které se zdají nemožné, nebo nad nimi člověk ani neuvažuje. Proto mám pro vás obsáhlý článek o zelené energii. O energii, která je z udržitelných a obnovitelných zdrojů a neznečišťuje dál naší planetu. Pojďme být ještě ekologičtější.Například čím dál méně jezdit autem, víc chodit pěšky, zminimalizovat odpad či nenechávat rozsvíceno v koupelně.

No a právě třeba taková elektřina je věc, nad kterou většina z nás ani nějak zvlášť nepřemýšlí. Maximálně v ohledu na peníze. Ale věděli jste, že existuje i šetrná energie? Že se dá brát z obnovitelných zdrojů a stát vás to bude velmi podobně jako do teď?


Já jsem o zelené energii Nano Green upřímně vůbec nevěděla. A ani mě nikdy nenapadlo nad tím přemýšlet. Kde začíná proces elektriky v našem bytě..? Až v rámci jedné akce v Manifesto marketu (kteří právě zelenou energii také využívají), jsem nad tím začala více přemýšlet a naprosto mě to nadchlo! Že i my co žijeme ve městě, můžeme ulehčit naší planetě a odebírat energii z obnovitelných a udržitelných zdrojů. Takže nejenže jsem začala přemýšlet o změně dodavatele, ale co je ještě lepší, dohodli jsme se na spolupráci!

Já mám takovou radost z toho, že mohu zastupovat další značku, která mi dává víc než smysl!!! Prostě celá filozofie téhle společnosti je mi blízká a i lidi v ní, tak jsem opravdu ráda.

A ještě jeden dodatek, které mě hodně nadchnul na jejich stránkách. Dobrý skutek - aneb tarif, kde se NG vzdává zisku pro potřebné (neziskovky, spolky a podobně) či domácnosti, které jsou v tíživé situaci.


Jak to tedy funguje a co pro to musíte udělat?


Kde se bere?

Nano Green podporuje lokální výrobce energie z obnovitelných zdrojů, takže je k přírodě šetrná (větrná a sluneční energie či bioplyn). Veškeré zajímavosti se dočtete na stránkách Elektřina na zeleno.


Je zelená elektřina dostupná celoročně?

Ano! Vzhledem k různorodosti zdrojů pokryje dostatek energie na celý rok.


Je cena vyšší než běžná energie?

Cena je srovnatelná, ale také etická - vzhledem k výkupu energie od lokálních výrobců. Cílem Nano Energies není být nejlevnější, ale nejšetrnější.


Je nějaká záruka o poskytování výhradně zelené energie?

Každý rok toto kontroluje a ověřuje nezávislá společnost PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o.


Budu muset pokládat nové kabely, elektroměr a podobně?

Ne! Stačí kontaktovat Nano Green, předat plnou moc a oni to zařídí za vás.


Kde smlouvu uzavřu?

Smlouvu můžete uzavřít poštou, či e-mailem, ale i osobně. :)


Co když budu chtít odejít? Nebudu spokojen/á?

Zákazníci Nano Green mají smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou.


Čím začít, když chci přejít k zelené energii?

Toto řeším momentálně taky a tak vás v následujících měsících ráda provedu celým procesem. :)


Nejprve kontaktujte se zájmem Nano Energies a připravte si vaše vyúčtování a smlouvu, kterou máte se současným dodavatelem. Díky tomu snadno zjistí, kolik vás to bude stát, do kdy jste zavázáni a podobně.


Pak už se s Vámi dohodnou na dalším postupu a vše za vás vyřeší. Součástí návrhu je případně vaše plná moc, aby to vykomunikovali s vaším stávajícím dodavatelem sami a vy nemuseli nic dělat.


U mě to například momentálně teď probíhá takto:

Bohužel můj momentální dodavatel má neskutečnou výpovědní lhůtu a ještě tam mám přeplatek o který nechci přijít...No znáte to, musím jim dát "výpověď" X dní před dalším obdobím, ale ne X dní před úplňkem, jinak jim budu muset vyplatit půlku ze zlatého měšce na konci duhy. - No, však vy víte, co tím chci říct. :) Nesmyslné požadavky a sankce..

Naštěstí i s tím mi pomáhají u Nano Energies a společně jsme vymysleli, nejšetrnější a bezbolestný přechod, abych to měla bez těchto sankcí a nic neplatila ani o žádné peníze nepřišla.

Já nejvíc oceňuji taky to, že to opravdu řeší za mě - což je pro člověka jak jsem já (věčně zaneprázdněného, zapomětlivého a tak trochu líného víc než záchrana).


Až se posuneme, tak vám dám zase další info. :)Kommentarer


bottom of page