top of page

Krásná pleť = pravidelná rutina

Aktualizováno: 21. 2. 2023

Jak jsem psala v minulém článku, pokožka dostává teď v zimě dost zabrat. Možná i víc, než v létě. Extrémní výkyvy teplot během přechodů dovnitř a ven jsou pro ní dost traumatizující a proto může projevovat pocit pnutí, podráždění, zčervenání, a suchá kůže až šupinatá je téměř běžná věc. Měli bychom se o svou pokožku start nejen na horách, kde jsou mrazivé teploty, ale i ve městě. Pravidelné používání hutnějších krémů je tedy základ denní rutiny.

Pleť bez retuše
Bez retuše. Protože upravené pleti je všude hodně, tak nezapomeňte, že i ta sebelepší pleť má strukturu, vrásky, póry a jizvičky. :)

Každý den ráno i večer dopřejte své pokožce pravidelnou péči. Každé ráno po vyčištění obličeje sáhněte po hydratačním toneru a po té použijte hutnější a výživný krém, ideálně s SPF.

Nezapomínejte na SPF, protože třeba na takových horách během lyžování se spálíte mnohem rychleji než u moře. SPF by měl být základ vaší každodenní rutiny! Nejsnažší je, najít si BB krém nebo denní krém, který SPF rovnou obsahuje, ale sama vím, že najít takový, který vám bude vyhovovat je trochu hledání v kupce sena.


Já osobně jsem si teď od října moc oblíbila antioxidační denní krém s vitaminem C od Medik8, který je nejen výživný, ale především obsahuje SPF 30 a mé pleti jako jedno z mála SPF sedí a nedělá žádné akné ani nemám pocit ucpané pleti. Na den bychom hlavně v mrazech prý neměli používat čistě hydratační krémy, ale spíš ty výživné a případně takové, které jsou určené právě do mrazu.


Večer pak naopak sáhněte po regeneračních a vysoce hydratačních produktech. Takových, které pokožce dodají vláčnost, potřebnou hydrataci a budou jí přes noc regenerovat. Já používám vysoce hydratační sérum, pak na to retinol od Medik8 a na závěr ještě olejíček na obličej. Když mám čas a chci si to udělat hezké, sáhnu po nějakých pomůckách, které mi z celého procesu udělají domácí relaxační zážitek. Například po gua sha či facerolleru.


Faceroller (neboli masážní váleček) používám spíš ráno a před tím ho dám na chvilku do ledničky, aby mi trochu pomohl s otoky a puclemi pod očima. :D Je jich spousta tvarů a z různých materiálů - já mám nejradši ty z drahých kamenů, spíš než kovové nebo jiné..

Gua shu naopak používám spíš před spaním, kdy jí použiju na masáž a poté si dám lekci facejógy. Pokud chcete pracovat s Gua sha, musíte si obličej dostatečně namazat mastným krémem nebo spíš olejíckem. Musí po tváři klouzat! V žádném případě nesmíme kůži tahat! Tvarů je nezpočet a kromě použití na obličej jsou různé tvary určené i na masáž těla.


Nezapomínejte hlavně oboje pravidelně po každém použití pečlivě umýt mýdlem aby se na pomůckách nedrželi bakterie.


No a pak doplňky, které vaší pleti udělají dobře jsou samozřejmě pravidelný peeling - ten dělám pravidelně 1x týdně, nejčastěji v sauně po páře, kdy se mi trochu otevřou póry. Důležité je ovšem pleť moc nedrhnout, abyste jí místo pomoci neublížili. No a pak samozřejmě maska, tu dávám právě po peelingu, aby pleti dodala hydrataci. Ale nezapomeňte, že maska vám pleť nezachrání, pokud nebudete poctivě dodržovat svou denní rutinu, ta je prostě základ!

Masážní pomůcky na obličej
Masážní pomůcky na obličej

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page