top of page

Zima svědčí naší mysli, ale ne pokožce

Zima je v plném proudu. Za poslední týden začalo konečně pořádně mrznout, i když sníh v Praze stále nic. Je to škoda, protože každý rok víc a víc pociťuji, jak se klima mění a to, jak jsme jako děti bruslili na Hamerském rybníku na Zahradním městě je už zřejmě dávno pryč. My si každý rok děláme výlet aspoň na hory, abychom si tu zimu užili aspoň tam, ale rok od roku je to se sněhem horší a horší i tam, kde by měl být téměř půl roku v kuse.

Blogerka stojící před restaurací V Bezovém Údolí
Rukavice a kožíšek = kámoši do mrazu

Každý rok jezdíme na hory do Roketnice nebo na Železnou rudu, kde to mám já osobně nejradši. Jezdila jsem tam s rodiči a tak mám na Šumavu krásné vzpomíny a mám s ní silnou vazbu. Letos jsme chtěli vyrazit poprvé na hory do zahraničí, ale protože šetříme na svatbu, tak nám to asi nevyjde. Ale bohužel jsme se zatím nedostali ani na ty české hory. Michal je už podruhé od začátku roku nemocný (přesně po měsíci) a já to od něj nakonec teď chytla taky.


Ale protože nevíme, kdy a zda vůbec lyžovat vyrazíme, tak jsme alespoň minulý víkend vyjeli na sever k Liberci. Kousek vedle něj je malá vesnička Kryštofovo údolí, a protože to je opravdu kousek od Prahy, jste tam cobydup. Kromě spousty roztomilých roubenek a starého kostelíka tam uvidíte i železniční kamenný most a hlavně (!!) krásnou restauraci a penzion/hotýlek v jednom, který se jmenuje V Bezovém Údolí. Gastro turistika je naše oblíbená a proto to byl i cíl celého našeho výletu (nebudu lhát :D).

Porce nejsou nijak veliké, takže se připravte na 2-3 chodové menu, ale protože vaří z lokálních surovin a opravdu vynikající věci, budete za to spíš rádi - že toho aspoň zvládnete hodně ochutnat. Cenově to je také přijatelné a zaparkovat můžete téměř hned u ní, nebo na blízkém parkovišti ve vesnici, kde byl nyní i velký betlém.


Po jídle jsme se rozhodli, že se i trochu projdeme po okolí, ale kromě kostelíka jsme toho upřímně moc neobjevili, byla nám pak už zima. Michala totiž trápí celý rok suché ruce, které má kolikrát popraskané až do krve, a protože si zapomněl rukavice (i čepici), tak jsme to otočili a jeli brzy domu.. Michalovi doporučila MUDr. Simona Hanesová (Simona_derm - Instagram) na extrémní suchost CeraVe, takže ho teď bereme na každý výlet.

Ono teď v zimě je opravdu hrozně důležité používat hutnější krémy (s SPF nutnost!!!) a to nejen na horách, ale i ve městech. A pravidelně a každý den poctivě krémovat. Samozřejmě nejdůležitější jsou ty části těla, které máme často vystavené mrazu, protože neustálý přechod ze zimy do tepla dává pokožce zabrat. Rukavice jsou pak základ, abyste rukám aspoň trochu ulevili a pokožka netrpěla. Ale někdy se ani přes poctivé nošení zimních rukavic suchým a popraskaným rukám nevyhneme. Když už je tedy hodně špatně, může vám jako první pomoc ulevit hydratační maska na ruce. Ta je skvělá i jako doplněk a oživení pravidelné péče pro vaše hebké a hydratované ruce, ale naprostý základ je tomu vysušení a podráždění spíš předcházet a pravidelně se mazat a mazat! Krém do každé kabelky! Hydratační a jemná mýdla na ruce jsou pak naprostá samozřejmost a měli byste si vybírat především šetrná mýdla určená právě pro velmi suché ruce. A pokud už s pokožkou na rukách máte problémy, tak nezapomínejte pravidelně používat i rukavice při mytí nádobí.


Hozzászólások


bottom of page