top of page

Lay Sedláková

Dovolím si představit vám další módní návrhářku. Lay Sedláková je mladá a talentovaná módní návrhářka, která má naprosto originální a neotřelé kousky. Vystudovala UMPRUM a Její tvorba se vám vryje do paměti tak, že ji nebudete moct dostat z hlavy. Tak rafinovaná a originální je.

První co mě napadlo, když jsem navštívila její ateliér bylo „Woow“. Zajímavé motivy, barvy, prémiové materiál i rafinované střihy. Kdo mě sledujete dlouho, tak asi víte, že na barvičky si moc nepotrpím a tak jsem první návštěvu u Lay byla lehce zdrženlivá. Černých ani bílých kousků u ní moc nenajdete, sama Lay se totiž zmínila, že černá není její oblíbená barva. A to je v její tvorbě vidět, ale vůbec ničemu to nevadí. Její kolekce jsou nápadité, barevné a zaměřují se na ženskost. Líbivým způsobem tak tvoří božské kousky, které zaujmou snad každé oko.

Metalická růžová sukně, barevná saka, strakatý trenčkot.

Kousky, které se mi vryly do paměti tak, že jsem si až začala říkat, že ten její ikonický červený nebo růžový kostým nutně potřebuji! I když absolutně nevím, kam bych ho nostila a jestli konzerva jako já by ho vynosila, ale něco tak krásného prostě chcete vlastnit… A hle! Ten stejný měsíc se přesně tento kostýmek dostal do Vogue! Nepřekvapuje mě to! Je to nádhera! Sama si vzory vymýšlí a já bych Lay Sedlákovou posadila na hlavní příčku našich módních návrhářů, protože až něco z její tvorby potkáte někde „na ulici“, hned poznáte, že je od ní! A to se až na pár vyjímek moc nestává.

Za mnou vidíte dokonalý outfit s košilí v kombinaci s metalickou sukní.


Já si nakonec místo kostýmku vybrala košili. Košili, kterou lze nosit asi na 10 způsobů. Má dlouhé volány z rukávů, ze kterých si můžete vykouzlit každý den jinou košili. Jednou zavázat dopředu, jindy dozadu. Jednou nechat volně vlát.

Lay Sedláková má svůj e-shop, kde najdete také část její tvorby, nebo si tam o ní můžete přečíst víc.

A nevěsty zbystřete! Šije i nádherné svatební šaty! 🙂

Outfit: Košile – Lay Sedláková // Kalhoty – Levi’s // Boty – BigBrands // Kabelka – Cultgaia // Brýle – Balenciaga (z BigBrands)


Lay Sedláková – košile s volnými volány


Lay Sedláková – košile zavázaná dozadu


A tohle je on! Mého srdce šampion a v kombinaci s kalhotami jako celý kostým vypadá naprosto skvostně!


Comments


bottom of page