top of page

Prosincové radosti

Máme tu prosinec. Měsíc svátků, které jsou plné kontrastů a kontroverze. Jedni je milují, druzí nenávidí.. Já měla chvilkovou radost, že nám konečně něco otevřeli, na tak třeba zase v lednu.. Jak probíhá zatím můj prosinec? Co je nového a co se naopak jako každý rok v mém životě dodrželo?

Vyrazily jsme s Janou fotit a musím uznat, že jsem to potřebovala jako sůl. Už mi totiž docházely fotky. Tuhle skvělou stěnu objevila Jana z boku InterContinentalu v Pařížský ulici (to jen kdybyste jí hledali :).


Protože jsem letos chodila venku v zimě víc než je u mě zvykem, rozhodla jsem se, že už nechci mrznout. Už si nekupuji nic co nemá minimálně 50 % vlny (a spíš sahám po 100 % vlny nebo jiného hřejivého materiálu - ale už žádné umělotiny ve kterých se člověk potí a pak mu je akorát zima). Proto jsem si pořídila poctivou zimní bundu z ovčí vlny z turecka. V BlackNoble mi jí udělali na míru (velikosti mají o velikost větší než je běžné), ale měli akorát 50% slevu a ještě jsem našla na IG slevový kód od zahraniční Influencerka. Takže jsem jí rychle koupila! Jediná nevýhoda bylo řešení cla a ostatních blbostí kolem dopravy.. Ale byla tu po objednání během pár dnů a je v ní opravdu krásné teploučko. Taky tuhle skvělou mikinu s roláčkem mám z Arket a je v ní opravdu teplo, tak akorát na zachumlání!

No a protože nám jsou z podroušky vidět hlavně oči a taky proto, že se blíží Vánoce a Silvestr, tak nám trocha třpytek neuškodí. Ba naopak!

Já se líčím spíš decentně. Moje oční malovátka jsou pouze v barvách a odstínech černé, šedé, hnědé a krémové. A pokud se chci jó odvázat, tak sáhnu po jemném třpytu. Teď o vánočním čase se to víc než hodí a spolu s červenou rtěnkou (kterou já až tak často nenosím, mnohem radši mám lehce zbarvené balzámy, kór teď, když kvůli zimě trpím na popraskané rty) vykouzlíte naprosto perfektní look hodný štědrovečerní večeři i mini silvestrovské párty.

Moji třpytivý oblíbenci jsou hlavně tužky od Sisley v odstínech 04 třpytivá studená černo/šedá a 02 třpytivá teplá zlato/hnědá. Vykouzlí skvělé linky samotné, ale i doladí líčení k dokonalosti, pokud zbytek víčka nalíčíte stíny. (Spolupráce s Notino.)

Vánoce v Praze jsou krásný a udělalo mi velkou radost, že je letos Václavské náměstí ozdobené klasicky teplými bílými světýlky a né tou barevnou opičárnou jako minulý rok - no kdo to loni vymyslel musel být úplně bez vkusu!

Fotku tedy nemám, protože jsem přes Václavák jen jela autem a řídila (a mobil za volant nepatří), ale už se těším, až se tam půjdu brzy podívat. :)

No a stromeček na Staromáku je krásný, jako vždycky. Letos tam jsou ozdoby v českých barvách, ale naštěstí jen decentně. Fotka je ještě ze dne kdy ho zdobili a ten den tam ještě nikde nikdo nebyl. O 3 dny později byl plný Staromák. :)

No a to by nebyly Vánoce bez perníkového latte ze Starbucks, takže i přesto, že kafe nepiju, tak jsem si ho jako každý rok dala (jen s mandlovým mlékem, to není tak těžký a není mi po něm zle). Dokonce i cookies - a to já nejím sladký a čokoládu už vůbec ne! (Taky většinu snědl Michal.. :D)

Ale musím uznat, že bílý svařák nebo mošt mám stejně mnohem radši!

A taky bych málem zapomněla, že jsme byli na konci listopadu na zámku Blatná! Je to holka od Prahy, ale malinký, tak doporučuji to spojit ještě s něčím.. A jestli tam pojedete, dejte si horký mošt nebo kafe v okénku přímo v zámku. A taky si vemte nakrájenou mrkvičku a jablíčka, abyste mohli nakrmit daněčky (nebo co to vlastně je :).


Comments


bottom of page