top of page

Barcelona a Lloret de Mar

Aktualizováno: 2. 8. 2022

Léto je tu! A s ním také moře, sluníčko, chlórovaná voda. Kdo mě sledujete na Instagramu, asi jste si všimli, že jsem s kamarádkou vyrazila do Barcelony. Jak celý výlet probíhal, co jsme navštívily a proč jsme si vybraly zrovna tuhle destinaci?

No, začnu asi tím, že výběr destinace byl daný už od našich společných narozenin v únoru. Kdy jsme slavily 30. narozeniny společně, protože je máme pár dní od sebe. No a byla to velká párty! A protože obě milujeme Sofi Tukker, výběr mého dárku pro Ornell byl jasný. V ČR neměli naplánovaný DJ set, takže jsem se rozhodla koupit lístky na festival do Barcelony! (O několik dní později jsme zjistily, že budou v září i v Pražském Roxy, takže double party jistá...)

Takže proč jsme letěly zrovna do Barcelony je už asi jasné. Sešly jsme se až v Barceloně, takže jsem měla také svou leteckou premiéru – kdy jsem úplně sama letěla do cizí země a následně tam strávila jeden den. Ornell přijela až ten další. Barcelona je skvělá, protože je to nejen úžasné město v Evropě, ale mají vynikající jídlo, milé lidi, (pro nezadané holky – mooooc hezké kluky!) a samozřejmě také MOŘE! Přes den jsme tedy trávily čas na pláži a večer vyrážely do víru velkoměsta.

Přes den bylo celkem vedro, ale na pláži to šlo. Ani pláže nebyly tak nacpané, jak jsem se obávala. Mně bohužel na letišti vyhodili nejen opalovací krém, ale také deodorant a zapomněla jsem si přibalit sprej na ochranu vlasů před sluncem. Já už léta používám sprej od Sisley anebo jsem měla ráda olejíček od Jericho, ale ten už se bohužel nevyrábí. Tak mám zálusk na sprej od mé oblíbené značky na vlasy – Sachajuan.


Na festival jsme vyrazily v sobotu. Byli tam zajímavý interpreti a celý se nesl v duchu jižanské hudby (salsy, latino atd..). Já objevila nové interprety a Ornell byla nadšená, že tam zná ještě jednoho zpěváka kromě Sofi Tukker. Ti hráli až na konci festivalu od 4 hodin ráno a byli skvělý! Celé Španělsko žije nočním životem klidně později večer, a tak nám to vůbec nevadilo. Až na to, že jsme druhý den dopoledne museli přejet do vedlejšího městečka Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava, kde jsme ani jedna ještě nebyla.

Bydlely jsme v hotelu přímo v centru, což bylo na jednu stranu samozřejmě skvělý, protože jsme to měly 4 minuty od autobusového nádraží a 14 minut k moři. Ale na druhou stranu jsme se bály velkého hluku z ulice. Což se nakonec docela dalo zvládnout, protože byl náš hotel ve vedlejší a víc zapadlé uličce. Celé město je totiž v noci velmi hlučné místo. Je tu miliarda lidí, takže nefunguje ani internet a průměrná věková kategorie činí asi 18 – 23 let. Takže jsme si přišly skoro jako senioři. :D V noci se to celé proměnilo v malé Vegas s diskotékou v každé uličce a mlaďoši všude řvali, váleli se, zvraceli a dělali opravdu bordel...


Pláže i promenáda vypadaly jako v Itálii, všude turistické obchody a milión lidí. Tak jsme se vydaly na pláž mimo město. Tam jsme měly už mnohem větší štěstí a prolezly přes skálu na malou zapadlou plážičku, kde nás bylo jen pár. Měly jsme tedy pláž skoro samy pro sebe, a to byla nádhera! Skály, kameny, písečná pláž (která nemá písek, ale takové drobné a příjemné kamínky) a křišťálově tyrkysová vody tvořily úžasnou až kýčovitou podívanou. Jestli bych se do Lloret de Mar vrátila? Asi to není potřeba, ale na tu „naší“ zapadlou plážičku jednoznačně!

Celý výlet jsme si užily na maximum a už teď se mi stýská. Článek totiž píšu akorát na letišti před odletem v místní restauraci, kde si dávám víno a jejich tapas. Skoro si přijdu jako full time blogerka (nebo Carrie ze Sexu ve Městě) na služební cestě. :D


Comments


bottom of page