top of page

Bittergurka

Když jsem se v týdnu dostala s kamarádkou do Ikey, věděla jsem, že potřebuji jejich scandi květináč – Bittergurka. Je to obyčejný bílý květináč s dřevěnými nožičkami. Ale ten jeho jednoduchý design mě uplně uchvátil. Miluji scandi styl především kvůli tomu čistému a minimalistickému vzhledu. Stál 249kč, což je sice celkem dost, za kus plechu a klacků, ale prostě nedalo mi to, na jeho obranu, je aspoň střední velikosti.

Můžete ho použít téměř na jakoukoliv květinu, na bylinky, nebo kaktusy. Já jsem se rozhodla pro zajímavou květinu z Baumaxu, která stála asi 89kč (pro mě přijatelná cena, neboť nikdy nevim, jak dlouho u mě ty kytky dlouho přežijou). Připomíná mi něco mazi kapradím a parožnatkou. Více méně jsem dokonce zjistila, že když jí chybí voda, maličko povadne, stačí jí pak ihned zalejt vodou a ona během 10min krásně oživne.

A teď k sázení… Nejsem tedy žádný profík, ale babička mě učila, že vždy je dobré na dno dát kamínky, aby přebytečná voda protekla k nim. Pak zasypu hlínou a zasadím květinu. Jelikož sem chtěla aby vynikla, nedávala jsem k ní jiné kytky. Jen jsem jí lehce obsypala bílými kamínky.

Commentaires


bottom of page