top of page

Styl si za peníze nekoupíš

Aktualizováno: 22. 3. 2021

Je to blbý, ale je to tak. Nikdo nám ovšem nemůže diktovat, co je a co není estetické. Co bychom ovšem každý měli mít, je sebereflexe. Uvědomit si, že je jedno kolik vážíme, ale prostě nechat si vykukovat tanga z kalhot není sexy NIKDY! A podobných případů je opravdu hodně, kdy to už není jen o estetice, která je velmi individuálně vnímána, ale hlavně o nějakých hranicích.

Kabát a džíny Levi's // Kabelka PBG // Tenisky Nike // Brýle Balenciaga
Kabát a džíny Levi's // Kabelka PBG // Tenisky Nike // Brýle Balenciaga

Já čím dál víc vnímám svůj specifický styl jako součást mé osobnosti. A když se mám obléknout do něčeho odlišného, nebo dokonce něčeho co se mi nelíbí a necítím se v tom být sama sebou, tak to mě to dokáže celkem hodně rozhodit. Dokonce tak moc, že to v danou chvíli ovlivní mé vystupování a chování. (Ze mě by byla špatná modelka… :D )


Vyzkoušela jsem si to na jednom focení. Kdy jsem měla možnost vyzkoušet úplně jiné barvy a styl, než mám ve zvyku.. A upřímně, i když mi to okolí chválilo, nebyla jsem to já. Necítila jsem se vůbec dobře.. A když jsem si na sebe oblékla vyloženě barevné věci, které se mi ani nelíbily, tak jsem nebyla schopná skoro mluvit. No ramínko na šaty by ze mě asi být nemohlo a klobouk dolů před všemi modelkami. :D

Já mám ráda svůj minimalistický až trochu pánský styl. Upřímně mě už víc než 2 měsíce láká extrémně radikálně vyházet půlku skříně, kde mám kousky, které už nikdy nosit nebudu, ale mám k nim nějakou osobní vazbu.. Závidím v tomhle holkám s šatnou - mít něco jako vzpomínkový koutek s věcmi z dovolených.


Oblečení opravdu přímo i nepřímo ovlivňuje jak se cítíme, vyjadřuje naší osobnost. A není to o penězích a drahých kouscích, ale o tom jak chceme působit na okolí. Náš styl často mluví za nás.

I proto je velmi důležitý a často vyžadovaný prvek - pracovní dresscode. A podle mě je správné mít nějakou firemní komunikaci. Tím nemyslím, že by měli všichni chodit do práce v saku, ale oblečení by mělo odrážet firemní kulturu, zaměření i hodnoty. Líbí se mi, když má firma svůj specifický styl s trochou vtipu a odvahy.


I proto miluju styl mojí oblíbený český značky TAM ARA, za kterou stojí moje kamarádka. Má přesně to, co miluju! Minimalismus, kvalitní materiály, skvěle padnoucí střihy a hlavně fór. Sem tam velký zip, netopýří rukávy, zajímavé knoflíky, atd. Na první pohled jednoduché, na ten druhý extravagantní.


Moje oblíbené kombo. Černá barva, klasické minimalistické kousky, džíny + pánské prvky.


Člověk si s věkem už potrpí spíš kvalitu, než na kvantitu. A to nejen v módě, ale i kosmetice. Protože kůže je naše každodenní oblečení. A taky je to největší práskač! Hned dá všem najevo, když sníte moc čokolády, málo pijete, nemažete se SPF a zanedbáváte péči o ní.. U mě hned práskne, že spím na břiše! :D Mačkám si totiž levou stranu a mám tam už z toho vytlačenou vrásku....!!!


Proto pokud jde o péči, dávám si s výběrem hodně záležet a kromě nejoblíbenější YAGE mám hned v závěsu zančku Aesop, od které mám už x produktů a se všemi jsou maximálně spokojená! Třeba tenhle antioxidační krém pod oči mám už podruhé! Objevila jsem ho před rokem a je fakt jeden z mých nejoblíbenějších produktů vůbec! Můžu si na něj dát korektor, nežmolkuje se a nemám na něj žádnou alergii (což je pro mě u očních krémů docela časté). Splňuje všechny moje extrémní nároky!Comments


bottom of page