top of page

Chorvatsko je láska

Jaká byla naše dovolená v Chorvatsku? A proč to zrovna tady ne/miluji čím dál víc? Asi jste si všimli, že jsme vyrazili na společnou dovolenou s našimi přáteli. No a volba padla strategicky (a už tak trochu tradičně) na milované Chorvatsko. Já to tady miluju a musím upřímně říct, že je to stejně moje nejoblíbenější mořská dovolená.

Miluju ty skály, temně modrou vodu, šnorchlování i jejich tradiční jídla. Je to jedna z mála destinací, kam se pravidelně vracím.


Co miluju trochu míň a dost mě to mrzí jsou místní lidé. Pamatuji si, že když jsem byla mladší, byli na nás všichni v Chorvatsku strašně milý a usměvavý, byla s nimi sranda a my se už s rodiči moc rádi každý rok do Chorvatska vraceli. Bohužel teď je realita jiná a z celé naší dovolené na nás bylo milých lidí asi tak 5.. Chápu, že se cizinci občas/často chovají dost nevhodně a podobně, ale to, co jsme zažili na letošní dovolené už bylo trochu přes čáru a dost mi to celý dojem z dovolené zkazilo.


No ale vraťme se k dovolené. Jeli jsme na stejné místo jako minulý rok s našimi kamarádkami. Hotel je přímo na pláži (tedy spíš na skále), je tu málo lidí a i přesto, že není žádný fancy, tak má krásné apartmány pro více lidí a dokonce i s 2 koupelnami a terasou s výhledem na moře a minulý rok i letos jsme měli to štěstí vidět přímo odtud delfíny.


Přístup do moře je malinko složitější, ale mně to nevadí. Ráda skáču ze skály do moře a pokud máte boty do vody (což je zde nutnost) zvládnete to. Zaplavete si pak snadno ve vodě, která je čistá a krásně teplá! A hlavně ve které jste skoro sami, což se vám jinde na Istrii jen těžko poštěstí.


Čím jsem starší, tím méně se opaluji. Raději vyhledávám stín, čtu si knížku a na sluníčko lezu jen mokrá z vody. Ale teď jsem to trochu podcenila a malinko se spálila. Už druhým rokem používám můj oblíbený AESOP po opalování, který je přírodního složení a opravdu mi pokožku krásně hydratuje a rychle regeneruje. Nemá žádný chladivý efekt, ale to mi upřímně vůbec nevadí - nemám to moc ráda, akorát mi je z toho pak zima. :D

Poopalovací gel Aèsop
Poopalovací gel Aèsop

No a protože i vlasy potřebují dodat po sluníčku a slané vodě hydrataci, tak spolu s tím mám nejoblíbenější hydratační masku na vlasy od stejné značky.


Tentokrát jsme kromě válení se na pláži vyrazili i dál, než do blízkého města Pula - tedy do města Rovinj. Na doporučení (a tak trochu zoufalství) jsme chtěli vyhledat dobré kafe. Chorvati totiž dobré kafe moc nemají. Vyhlášená kavárna v Rovinj byla jediná široko daleko, ale když jsme tam přijeli, měli zavřeno (jinak mají každý den - celý den). No máme pech. Rovinj je ale moc krásný (krásná?)?

Spolu s výletem do Puly, nebo na nejjižnější místo Istrie, kde je národní park, je to nejhezčí výlet, který si můžete z oblasti Pula udělat.

Národní park Kamenjak
Národní park Kamenjak

Comments


bottom of page