top of page

dieNikolai

Biodynamická kosmetika z blízkého Rakouska. Mám již 3 produkt od této naprosto přírodní a šetrné značky a tak jsem se rozhodla, že je čas vám ji trochu lépe představit. Co je biodynamická kosmetika, v čem je jedinečná a proč je pro naši pleť nepřirozenější možnou formou?


Co je biodynamická kosmetika?

Kdybych to měla jednoduše popsat - biodynamická kosmetika je taková, která využívá přírodní suroviny s co nejmenším zásahem člověka, samozřejmě bez chemie. A s ohledem k přírodě se odvíjí a přizpůsobuje i celý průběh výroby. Také se snaží využít každý vhodný kousek, aby se plodina zpracovala celá a zbytečně se neplýtvalo.


dieNikolai je vyráběná ve vinařské oblasti Wachau, což je více méně kousek od ČR a proto jsou nám (středoevropanům) i plodiny z té oblasti blízké a pro naše tělo nejpřirozenější. Nepoužívají žádné exotické, chemické, laboratorní nebo tropické plodiny - podívejte se na celý seznam surovin, které do své kosmetiky používají.


Co byste určitě měli vědět?

Biodynamická kosmetika pochází z ekologického zemědělství. Založila jí rodina Nikolaihof, která právě ekologické zemědělství ctí již 40 let. Pyšní se certifikací Demeter, která dbá na podmínky nejpřísnější biodynamice.

Suroviny jsou zpracovávány ručně, šetrným způsobem a celou myšlenkou dieNikolai je, aby se do přírody zasahovalo co nejméně.

Samozřejmě to platí i na obaly, kde preferují přírodní materiály. Víčka jsou vyráběny z italských buků, kartony a prospekty z papírů s certifikací FSC, která zaručuje, že veškeré plochy, které byly kvůli výrobě vykáceny, budou znovu zalesněny.


Já jsem od nich měla nejdřív sprcháč/šampon, který byl moc příjemný a s jemnou přírodní vůní. Vydržel mi celkem dlouho. Druhy mají rovnou 3, tak si můžete vybrat dle své preference. Chtěla jsem (stejně jako každou pro mě novou) kosmetiku vyzkoušet nejprve pomalu, jak na ní bude moje pokožka reagovat a byla jsem mile překvapená. Konzistence je malinko řidší, než je u "běžných" gelů, ale člověk si rychle zvykne.


No a teď jsem si na další testování vybrala 2 produkty.

Pleťové tonikum, které používám přes den spíš jako pleťovou mlhu. Upřímně všechny jejich produkty voní jako čistá příroda, lehce zemitě a bez přidaných zbytečných parfemací, takže mě to naprosto vyhovuje.


Oční sérum, které používám hlavně přes den. Je totiž naprosto lehoučké, šetrné, rychle se vpije a nezanechává mastný film. V klidu přes něj můžu dát jemně korektor. Musím uznat, že to je teď můj nejoblíbenější produkt pod oči a odsunul na druhou kolej všechny ostatní. Nemám po něm žádnou alergii (a to mám s krémy, oleji a séry pod oči celkem často problém), takže za mě je tohle naprosto TOP produkt a na podzim se chystám vyzkoušet i nějaký jejich krém nebo pleťové sérum.


Comentários


bottom of page