top of page

Frankfurt

Frankfurt jak ráda přirovnávám, je takový malý New York. Na jaře je to opravdu krásné město, plné kontrastu mezi stromy a vysokými mrakodrapy. Vždycky mě to k němu táhlo a od té doby co sem ho navštívila poprvé, mi přirostlo k srdci. Když je krásně, dá se zde procházet hodiny kolem řeky, krmit kachny a koukat na moderní budovy. Pokud je ošklivě, můžete zalézt do spousty a spousty butiků, outletů, nebo obchůdků, které prostě u nás nenajdete. Velká výhoda Frankfurtu je, že nákupní centrum se dá projít během jednoho odpoledne a proto nevynechtejte boční uličky, protože tam se ve skutečnosti skrývají většinou největší poklady.

Trh (který určitě uchvátí i vás)

Tak krásnou zeleninu, za přijatelné ceny i teď v zimě u nás určitě neuvidíte. Ale nakoupíte tam nejen zeleninu, ale i maso, spoustu druhu sýrů, pomazánek a salátů z mořských plodů (a nejen z těch). Také mají spoustu druhů koření, sladkostí a čerstvých těstovin. My si tu nakoupili do zásoby pesto, jedno z medvědího česneku a druhé z bazalky a rajčátek. Já osobně tam chodím nejraději pro kytky, které mají nejen řezané, ale i v květináčích a za celkem přijatelné ceny. Už to mám skoro jako tradici, že si odtud aspoň jednu vždycky odvezu. ?? Je pravda, že teď přes zimu byl ten výběr menší, ale i tak se našla jedna pěkná celkem veliká kytička za 7€.

IMG_0926

Nákupy oblečení

Co se oblečení týče, určitě neminete obchodní ulici Zeil, která je opravdu hodně dlouhá a najdete v ní klasické obchodní domy, H&M, Zaru, Primark, Douglas (ten nevynechejte, je několika patrový a úžasný) a mnoho dalších… ??? Já nejraději chodím do pasáží a obchodních domů, které připomínají náš MY na Národní třídě. Najdete tam Moschino, Hugo Boss, Guess, MarcCain, atd… většinou najdete i slevové koutky, které mám nejraději. Tentokrát tam měli nádherný kabátek od Hugo Boss, za 160€. Což je v porovnání s českými cenami velký rozdíl… Když půjdete na levou stranu, dostanete se na náměstí kde je stanice Hauptwache. Já doporučuji navštívit obchody Other Stories v ulici Steinweg, kde najdete i boty od Nike, nebo Vans, v zajímavých barevných kombinacích a stylech…Také nevynechejte COS, který je kousek vedle. Za rohem uvidíte kousek od Rossmann drogerii a hipsterský obchod Urban Outfitters, kde mají opravdu jedinečné kousky ??. Naproti je nejlepší krámek na kabelky – Kotter Klein. Mají tam hodně akcí a slev a tak si tam určitě vyberete nějakou svou topku! Mě zaujala třeba Hugo Boss (velká šedá kabelka za 140€, kde by u nás stála jednou tolik). Za zmínku stojí také second hand – Carpe diem, který je hned kousek vedle a ve kterém prodávají i luxusnější kousky za přijatelné ceny. Teď jim tam visel kabátek Chloe ?. Kdo si chce zajít do luxusnějších obchodů jako Cartier, Prada, Chanel, Jil Sander, Tiffany & Co., atd. zajděte do Goethestraße. Je to taková malá nenápadná ulička.

IMG_0925

IMG_0924

Bytový design

Kdo si raději nakupuje něco do bytečku, než na sebe, najdete ve Frankfurtu samostatný obchod Zara home, která je na kolmých ulicích Biebergasse a Rathenauplatz. Mě osobně moc neuchvátila, ale zajímalo mě co tam mají, protože sem samostatný obchod viděla poprvé. Na Bierbergasse směrem na Zeil, je můj oblíbený Depot ?? . Je jen dvoupatrový a proto vám doporučím navštívit jeho většího bráchu na Liebfrauenstraße (ulice kolmá opět na hlavní Zeil). Tam je asi 4 patrový a mají tam opravdu nádherné věci (viz foto). Vedle tohoto 4 patrového Depot, je také Butlers. Ale to moc nemusím, protože mi přijde moc kýčovitý a drahý, ale na druhou stranu se tam pořád dají najít pěkné věci. Pro ty, kdo mají raději něco extra, co nikdo nemá, navštivte určitě ulici Domstraße. Je to ulice která vede od kostela svatého Bartoloměje. Jsou tu asi 3 zajímavé obchůdky s bytovými doplňky jako je například Last Century Modern.

IMG_0885.jpg

Architektura a procházky

Když už sme tak u toho Frankfurtu, kde teď momentálně prší ? a je smog ??? a mlha a prostě fakt hnusně… tak doplňuji dnešní hlášení o trochu pozitivnější fotky z minulého května, kdy bylo fáááákt, ale fáááákt krásně. Já tu byla tenkrát poprvé a měla sem čas projít si ho sama…

Nejdřív jsem začala na druhé straně přes řeku, abych viděla město i z druhé strany v celé kráse (a taky pár kachen