top of page

Jak ne/mít zdravé vlasy

Celou pubertu jsem se potýkala s tím, že mi vlasy nenarostly víc než pod ramena. Až jsem uvěřila tomu, že každý má nějakou dispozici a přes její délku už nenarostou ani o centimetr. Sice jsem se s tím smířit nechtěla, ale už jsem to vzdala. Jenže ono to vůbec nebylo tím, že bych měla dispozici vlasů jen pod ramena, já dělala chyby mnohem větší a horší, proto ty vlasy dál nenarostly.


Historie mých děsivých vlasových proměn:

V mých 12 jsem si občas sem tam dala na hlavu jako melír nějakou smývající barevnou pastu, pěnu, přeliv. Pak když mi bylo 14 to přešlo na lehce zesvětlující sprej, který měl jen jemně barvu přirozených vlasů stáhnout (žíravina :D), pokračovalo to klasickým odbarvováním na blond + podbarvováním na černou/hnědou (Pamatujete na trend černých podbarvených vlasů kolem roku 2005, nebo ne?).


Následovaly roky barvení, spolu s žehličkou ideálně na nejvyšší stupeň a když mě přestalo bavit mít "kuře" na hlavě (opravdu jsem měla žlutou blond - jako kuře..) přebarvila jsem se na hnědo. Jenže to se z mých blond vlasů tak rychle vymylo, že jsem sáhla po drogérkové světle hnědé.. No a asi málo koho překvapí, že z toho místo světle hnědé byla černá. A to odstartovalo pravidelné měsíční barvení na tmavě hnědou, černou, černočervenou, černofialovou, atd.. Trvalo to 5 let!


Pak jsem si řekla, že už mě nebaví každoměsíční barvení (vzhledem k tomu, že jsem přírodní blondýna, tak po 3 týdnech se světlými odrosty a zbytkem černým jako uhel moje hlava vypadala, jako když plešatím) a rozhodla jsem se barvu stáhnout. Následovala příšerná procedůra tvz Effasorem, která tenkrát stála celou mou brigádu, trvala asi 5h a ještě to pálilo tak, že jsem myslela, že mi slézají vlasy z hlavy.. Tu černou se kupodivu opravdu podařilo stáhnout, ale bylo z toho opět kuře... Super.


Jenže bylo léto a já se fakt bála, že mi ty vlasy vypadaj. Takže jsem tomu dala 2 měsíce a v srpnu šla na jemný přeliv, který dopadl super. KONEČNĚ jsem měla na hlavě to, co je moje přirozená barva. Jenže opět se to vymylo asi za 2 týdny, tak jsem tam šla znovu a poprosila o jeden odstín tmavší.. No a odešla jsem.. S HNĚDOU vážení.. Brečela jsem, snažila se to za čerstva vymýt asi 3h ve vaně, mačkala si na to citrón a ocet (ach ty babské rady na Google).. A dopadla jsem jako flekatá pohroma.. Abych to zachránila, šla jsem poprvé na klasický melír, který dopadl dobře. A pak ještě za x měsíců znovu, na sjednocení.

Mikina TAM ARA // džíny Levi's // kabelka Bottega Veneta // brýle YSL // boty Converse

Od té doby jsem na vlasy nesáhla!

Zrušila jsem veškeré barvy, žehličky, kulmy, ale i kadeřníky a zastřihávání stylem 2 cm = 20 cm.. Nepoužívám žádný styling (maximálně jednou za xy měsíců) popřípadě opravdu velmi vyjímečně mě zachrání nějaký suchý šampon, který ještě ten večer musím umýt, protože mě z nich svědí hlava. Používám také pouze přírodní vlasovou kosmetiku. A světe div se, vlasy mi najednou narostly tak, jako nikdy! Jsou pevný, dlouhý, krásný a já je miluju!


Občas si jdu nechat střihnout konečky a až letos v létě skoro po 10 letech jsem se odhodlala k cca 6 proužkám melíru. :D .. A moje slabé vlasy to samozřejmě nedaly a těch 6 proužků se během pár měsíců zpřetrhalo.


Jaké z toho plyne poučení? Pokud chcete dlouhé a zdravé vlasy nepoužívejte denně fén, žehličku, ani kulmu, nechoďte spát s mokrými vlasy, používejte šetrné (ideálně přírodní) produkty a pokud je to možné vynechte i barvy a melíry, vždy se svěřte do péče kvalitním kadeřníkům a volte to nejmenší možné zlo, pokud už je barva nevyhnutelná. To vše platí o to víc, pokud máte vlasy jemné a křehké. Já se aktuálně zamilovala do produktů Aēsop a jejich masky, kterou můžu dát i ke kořínkům a nemám po ní mastné ani splihlé vlasy.


Sponzorovaný příspěvekComments


bottom of page