top of page

Jak vybrat perfektní řasenku?

Pro mě to byl běh na dlouhou trať, než jsem si vybrala tu správnou. Takovou, která mým citlivým očím nebude vadit. Která půjde snadno odlíčit, ale zároveň se nebude obtiskávat a rozmazávat během náročného dne. Bude vypadat přirozeně a nebude nechávat žmolky při jejím nanášením. A také aby řasy hezky prodloužila a rozčesala. Což není vše! Ještě také potřebuji, abych jí po měsíci nemusela vyhodit, protože by třeba vyschla.

Jak vybrat vhodnou řasenku?
Jak vybrat vhodnou řasenku?

Uff. Zdá se vám to hodně požadavků, nebo spíš něco, co by měla zvládnout prakticky každá kvalitní řasenka?


No, já jsem takovou řasenku hledala roky. V pubertě jsem milovala jedno od L’orealu, ale po jejím zrušení jsem už žádnou tak skvělou řasenku nemohla sehnat. Upřímně, až před 4 lety v rámci tehdejší spolupráce se značkou Avene, jsem zkusila jejich řasenku na citlivé oči a ta mi sedí ze všech nejlépe. Proto asi chápete, že nemám snahu hledat jinde, když jsem s ní po všech směrech spokojená. Čas od času mi to přeci jen nedá a zkusím nějakou přírodní, ale stejně se vždycky vrátím k této „mojí“.


Ale to co vyhovuje mně, neznamená, že bude i vám ..

Řasenka pro citlivé oči
Řasenka pro citlivé oči

Takže, jak vybrat vhodnou řasenku pro vás?


Důležité je si říct, která z vámi již vyzkoušených řasenek vám vyhovovala a podle toho krok po kroku vybírat novou. Sestavila jsem pro vás několik zásadních bodů nad kterými se při výběru zamyslete. Můžete postupovat přesně v tomto pořadí:


Nejprve si ujasněte, zda máte citlivé oči, nebo žádné alergie a svědění nemáte. Od toho bych začala.


Pak asi už víte, jaké kartáčky máte radši. Třeba já jsem měla dřív radši ty klasické štětinkové a gumové kartáčky mi málo kdy seděly. Ale třeba právě ta moje oblíbená má gumový kartáček, a tak jsem si zvykla, že to s normálním ani neumím.


Další důležité rozhodování bude, zda potřebujete voděodolnou nebo ne. Pokud trpíte na slzení očí nebo se vám řasenky rozmazávají, můžete zkusit, zda vám nepomůže právě nějaká voděodolná řasenka.


Pokud preferujete přírodní kosmetiku, já vám zatím nemůžu žádnou úplně 100 % doporučit, protože moje požadavky jsou náročné a zkusila jsem jich už opravdu mnoho. Ale zkuste třeba tuhle od mé oblíbené značky Ere Perez, která je pečující a vyživující díky mandlovému oleji. Mně u ní jen nevyhovuje ten „klasický“ kartáček, ale jak jsem psala, to je asi spíš o zvyku.

Přírodní řasenka Ere Perez
Přírodní řasenka Ere Perez

Pak je samozřejmě zásadní i barva řasenky. Někdo upřednostňuje hnědé řasenky, nebo v období festivalů i nějaké barevné či třpytivé. Já jsem v tomhle konzerva a mám ráda jen černou řasenku.


Co se týče označení prodlužující řasenka, upřímně nevidím moc rozdíl mezi tím, kde toto označení je, nebo není... Ale třeba budete mít jinou zkušenost.

댓글


bottom of page