top of page

Jak vydržet dlouhý let

Aktualizováno: 15. 1. 2020

Jak vydržet dlouhý let? To je asi otázka, která napadne každého, kdo má letět déle jak 3h. Mám pár tipů, které by se vám mohly před letem hodit! Nás totiž čeká v následujících 2 týdnech letů víc než dost.

Jak si tedy udělat z dlouhého letu, příjemý čas pro sebe?


Kdo má možnost, je super využít dlouhý let ke kosmetickým rituálům jako jsou masky na pleť, masky na oči, cvičení obličejové jógy a podobně. Vzhledem k velmi suchému vzduchu a klimatizaci, se nám hodně vysušuje pleť.  A já si bohužel na pleť žádné podobné přípravky dávat nemohu, ale místo toho používám termální vodu od Eau Thermale Avène. Během letu si tedy cca 1 za hodinu lehce osvěžím obličej.


Také mám vždy u sebe nějakou hydratační lehce zabarvený balzám. Miluju Alima Pure, jsou to takové příjemné balzámky na rty v jemných odstínech a vy tak nebudete po letu vypadat jak ryba na suchu, protože zvýrazněné rty jsou malý trik, jak vypadat po letu fresh.


Hydratovat a mazat musíme nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř. A to tedy nemyslím, namazat se vínem, ale hlavně pít čistou vodu. Hlídejte si, abyste třeba každou hodinu vypily jeden kelímek čisté vody.

Nedělá mi problém usnout, ale klapky na oči a špunty/sluchátka do uší jsou základ. Taky si dám před tím v letadle sklenku vína a to se pak spí jedna radost. Kdo si ovšem dáváte prášky na spaní, tak to NIKDY nekombinujte s alkoholem!


Kdo víte, že spíte, připlaťe si sedadlo u okénka, aby přes vás nikdo nechodil a nikdo vás nebudil. Kdo naopak nespíte, vemte si sedadlo do uličky, abyste se mohli jít třeba projít po letadle.

Je dobré občas tělo protáhnout. Jít se projít po letadle, protáhnout ruce, nohy, krk, atd…


Čtěte knihu, ale v rámci úspor hmotnosti si stáhněte elektronické knihy.


Také je skvělé poslouchat podcasty, audio knihy a hudba. U toho můžete i relaxovat.


Stáhněte si filmy a seriály do vaší elektorniky, nespoléhejte na obrazovky v letadle, může se stát, že zrovna u vás bude rozbitá. Doporučji stáhnout si spíš seriály, než filmy, zaberou vám přeci jen víc času.


Já když zrovna nespím, tak si připravuji články do zásoby, třídím fotky, plánuji co chci v místě kam letím navštívit a nebo pracuji. Konečně mám čas na všechno, co odkládám. Pokud letím na víc jak 3 dny, musím s sebou stejně kvůli práci tahat notebook, takže mám v letadle co dělat.


Protože letím většinou nenalíčená (stejně mi pak klapky na oči rozmažou i řasenku), tak se cca hodinu před přistáním začnu připravovat, namaluju se a upravím. Mám teď skvělou tužku na oči od Sisley, kterou jsem dostala ve Vogue, ale zeženete ji i na Notino a s ní to líčení jde raz dva.


Stáhněte si hry do telefonu, které nepotřebují online připojení. To vás zabaví na dlouhou dobu. Vyzkoušejte si hru ještě před odletem. A jestli vás hra zaujme, tak je o zábavu postaráno.

Hlavně nezapomeňte mít nabitou elektorniku na maximum a na letišti si přístroje průběžně dobíjejte. Taky se vyplatí pořídit si nějakou pořádnou powerbanku.


Před cestou buďte vyspalí. Těžko se to říká, třeba při odletu ve 2 ráno, ale i tak. Snažte se předtím vyspat, protože když budete unavení, tak vám ta cesta bude utíkat hůř (hlavně pokud neletíte přímo).


Teple se oblečte, protože v letadle (hlavně v zadních řadách), bývá kvůli klimatizaci dost zima.

Comments


bottom of page