top of page

Jam and Co. – Asian Fusion

Jam and Co. – Asian Fusion restaurant

Včera jsme s holkama zavítaly do Krymské ulice v Praze, kde je hodně aletranativních restaurací a barů. Měly jsme v plánu něco hodně extra, nějaký pořádný gastronomický zážitek, za přijatelnou cenu. A na základě doporučení, jsme se rozhodly, musíme do Jam and Co. Na mě udělal skvělý dojem interiér, jelikož mám ráda industriální styl a tato restaurace je celá v tomto stylu.

Restaurace je zaměřena na Asian Fusion, což je kombinace asijské kuchyně a naší kuchyně. No a jelikož sme si řekly, že toho chceme ochutnat co nejvíc, daly sme si každá něco jiného se záměrem si to navzájem ochutnávat. Dali jsme na doporučení číšníka a určitě jsme nelitovaly.

IMG_1292

Vybraly sme si tyto hlavní jídla: Čerstvé rolky – losos Gravlax (což je losos naložený v marinádě ze suché soli, ale chutí připomíná uzeného), mango, uzená mayo, mrkev, chilli dresink (Uplně jiné rolky, než známe z Vietnamských restaurací, v kombinaci s chilli dresinkem. Bylo to takové lehčí a svěží jídlo, než následující dvě.)

img_1291.jpg

Burger – trhané hovězí, hlíva ústřičná, karamelizovaná cibulka (Já osobně preferuji mlaté maso, před trhaným, ale mohu říct, že toto mělo v celku jinou chuť, než jsem zvyklá u burgrů s trhaným masem. Paradoxně mi tohle jídlo bylo chutí nejbližší).

IMG_1287

Double Bun – vepřový bůček, wasabi, okurka, arašídy (Bůček byste ani nepoznali, že tam je, toto jídlo bylo asi uplně nejzajímavější směsí chutí, kteoru jsem kdy jedla, opravdu pokud chcete něco extra zajímavého, tak doporučuji Double Bun)

IMG_1288

A tyto sladké tečky: Sticky rice – mango, černá rýže, jack fruit Nejlepší dezert, opravdu porno ve skleničce (!!!), kombinace manga (nasekané najemno na dně skleničky), černé rýže (myslím s kokosem, který byl, ale velmi jemný a skoro jsem to ani nepoznala) a zmrzlina z mého oblíbeného ovoce jack fruit.

IMG_1295.jpg

Kávová panna cotta s pěnou (bohužel si nepamatuji přesný název) – tento velmi svěží dezert byl kombinací panna cotty, která byla pouze s kávou (vůbec nebyla sladká – což bylo fakt super) a ovocné jemně sladkokyselé pěny, posypaná pistáciemi. Kdo nemá rád moc sladké, tak tohle je volba přesně pro něj!

IMG_1299

Trhanec s mangem a brusinkami – Toto bylo pro mě trošku zklamání, ale je pravda, že na ty palačinky a lívance obecně nejsem. Ale byla toho fakt kopa, tekže myslím, že by to dalo i za hlavní jídlo. Holkám to moc chutnalo, ale všechny sme se shodly, že nejlepší byla Sticky rice!

IMG_1294

Já ráda ochutnávám všechny zajímavé druhy nápojů a tak sme si daly:

domácí limonádu z limetky a chilli – moje oblíbená, neměla jsem jí poprvé, takže jsem věděla do čeho jdu

domácí limonádu z kurkumy – (viz foto – limonáda vedle závitků) ta je tedy opravdu pouze pro fajnšmejkry, pokud nejste milovníkem kurkumy, tak to moc nedoporučuji 

 (ale zase zkusit se má vše).

Comments


bottom of page