top of page

Karanténa a moje domácí zábava

No, nebudu tvrdit, že si momentální stav nějak zvlášť užívám. To opravdu ne. Ani přesto, že jsem celkem samotář a čas pro sebe, a sama se sebou si umím maximálně užít. Chybí mi lidé, akce, restaurace, zábava, sranda i chození ven. Ale jedna věc, kterou si užívám přeci jen je.Domácí pohodička a válení šunek.

Užívám si hlavně možnost, dát svému tělu oddychnout od každodenního líčení, častého mytí vlasů, lakování nehtů a podobně.


Ono totiž časté mytí vlasů není to pravé ořechové a já poslední 2 roky celkem trpím na svědění pokožky a lehce i lupy. Konečně mám tedy čas, dát vlasům trochu oddychnout. Mám je v lehkém culíku a doufám, že jim to trochu pomůže. Dokonce mě i vlasová pokožka přestala svědit.

Totéž i nehty na nohou a rukou. Konečně po x letech nemám nalakované nehty a dávám jim tak zasloužený odpočinek.


Doma se opravdu nelíčím.

Přijde mi to zbytečný a nějak zvlášť mě to ani netěší, sedět doma namalovaná. Naopak. (Ale zase nemyslete si, že je ze mě teď nějaká zarostlá opice. :D )


Protože si naopak hodně užívám péči o pleť a o sebe.

Pravidelně si mažu obličej. Používám pečlivě krémy pod oči. Důkladnou péči před spaním. A dokonce jsem začala praktikovat pravidelně face jógu.


Dala jsem šanci i pláteníkovým maskám na celý obličej nebo pod oči, kterých jsem se bála (kvůli citlivé pleti, abych se neosypala). Ale teď, když jsem doma, tak si to můžu dovolit a kdyby se stala nějaká neplecha a já napuchla jak rajče, tak to aspoň nikdo neuvidí. :DPrvní po čem jsem sáhla byly masky od značky Korika. Korejská značka, která patří mezi ty nejlepší a opravdu na ní ze všech stran slyším jen chválu.


Vyzkoušela jsem FermentBeauty Rice - rozjasňující s fermentovanou rýží a kyselinou hyaluronovou. Vtipná byla ta první aplikace, protože je maska opravdu jemná, aby dělala efekt druhé kůže. Vlastně na dotek to bylo lehce až nechutné, jak nějaký jemný želé či sliz... Ale povedlo se mi ji během chvilky nasadit bez úhony a dopadlo to celkem dobře. :) Teda, až na to, jak jsem v ní vypadala. :D Jak to ty ostatní blogerů dělají - že jsem to v tom sluší - nechápu... :D


Máte jí mít na sobě cca 10-20 min. Po cca 10 minutách mě ovšem začala lehce (opravdu jen lehce) štípat a tak jsem ji za dalších 5 min radši sundala. Bála jsem se nějaké alergické reakce, ale světe div se, žádná nepřišla! Ba naopak jsem měla hezky hydratovanou pleť, příjemnou na dotek.


Jejich plátýnková maska na oční okolí je za mě úplně nejlepší! Zkusila jsem ji již před měsícem a byla jsem mega nadšená! Kruhy pod očima a vrásky jsou totiž spolu s čelem moje největší slabina a nekonečný vráskový boj. Takže oční okolí teď hydratuji co se dá. Nechávám ji působit déle, než doporučují, klidně až do lehkého vysušení, abych měla jistotu, že se to opravdu vsáklo.Sice nejsou úplně nejlevnější (v jednom balení je jen jedna maska), ale když si to vždy aplikujete cca 1 za týden - 2, tak si myslím, že to stojí za to! Já od teď hodlám mít pravidelnou zásobu ve svém šuplíčku a jednou za týden si dělat opravdu relaxační rituál se sklenkou vína, maskou na obličeji a buď rovnou ve vaně, nebo alespoň na balkóně, kde si to momentálně užívám víc než obvykle.Comments


bottom of page