top of page

Konečně dovolená

Jak jste si možná všimli, vyrazili jsme k moři. Minulý rok jsem nebyla a tak moc mi to chybělo! Naše cesta vedla až na Chorvatský ostrov Mljet a je teda pravda, že cesta je to poměrně daleká. Zůstali jsme na jednu noc v Záhřebu, abychom se vyspali. Kompletně jsme sem z Prahy jeli celkem 19h!

A proč tak daleko?

Mljet jsem chtěla vždycky navštívit, je to ten nejzelenější ostrov v Chorvatsku, prý díky tomu patří mezi ty nejkrásnější. Část ostrova pokrývá národní park a protože je to takhle daleko, tak tu je minimum turistů. Na plážích jsme úplně sami (když tedy nejdete na pláž před hotel) a na hotelu taky moc lidí není (což byl další důvod, proč jsme vybírali tuhle lokalitu). No a dokonce bychom tu měli mít možnost vidět i delfíny. (Já si myslím, že jsem vše viděla cestou trajektem sem na Mljet, ale znáte to, co chcete vidět, to vidíte i kdyby to tam nebylo.. :D )

Dneska jsme byli na 5 km procházce parkem až na špičku ostrova a tam jsme byli úplně sami! Nádhera! Trochu foukalo a voda tam byla trochu studená, ale ten výhled a ta prázdnota za to naprosto stály! Zítra se chystáme na ta jezera, tam by měla být krásně teplá voda, tak jsme docela zvědavý. Na mém Instagramu najdete každý den aktuální info z naší dovči. :)

Jen teda tahat ty všechny věci není nic moc. My jsme si brali s sebou kromě věcí na ležení i boty do vody, šnorchl a brýle, ale i krémy na opalování a podobně, protože nenamazat se tady přinejmenším 30 SPF by znamenalo být po 15 min jak rak!


Tady je pár věcí, které běžně téměř vůbec nepoužívám, ale u moře se bez nich prostě neobejdu. Tak tady jsou:


Pečující olejíček na vlasy

Moje vlasy vzhledem k tomu, že si je nebarvím jsou v celkem dobré kondici. Ale i tak jim chci dopřát adekvátní péči, protože kdy jindy, než v létě kdy jsou zatěžovaný sluníčkem a mořskou/slanou vodou? Dlouho jsem žádný olejíček na vlasy nepoužívala a neřešila a tak jsem letos hledala nějakou adekvátní přírodní alternativu. Vybrala jsem Jericho Hair Care vyživující olej na konečky vlasů. Značka Jericho je izraelská kosmetika, která jako první začala vyrábět kosmetiku s minerály, sol a bahno z mrtvého moře. Testují jí přísně dermatologicky a neprobíhá jejich testování na zvířatech. Proto jsem se rozhodla vybrat si olejíček právě od nich. A i samotný obal na mě udělal dojem, to se musí nechat!

Třpytivý olejíček na tělo

Kde totiž milovat třpytky, než v létě u moře nebo festivalu? Používám přírodní od české přírodní a luxusní značky YAGE, který mi dělá absolutně krásný efekt! Nejraději ho mám na nohou, které opticky prodlouží a podpoří efekt opálení.

Maska na obličej

Používám jí hlavně večer, kdy pleť dostala zabrat během celého dne. Je ze sluníčka a slané vody vyloženě dehydratovaná, miluju šnorchlování, takže je celý den vysušovaná mořskou solí a tak jí musím doplnit vláhu o něco častěji. Nejradši mám plátěnkové masky Korika a i když je běžně téměř nepoužívám, tak u moře mi nesměly chybět.


Tu tedy používám pořád, ale hlavně vždycky, když vylezu z moře, přestříkám si s ní obličej. Také jí používám pro zklidnění a osvěžení pleti během dne. Obsahuje důležité minerály a pleť nám hezky vyživí.


A z těch praktických věcí je to jednoznačně plácačka a elektrický odpuzovač komárů! :DComments


bottom of page