top of page

Kutná Hora

V Kutné Hoře jsem nebyla asi tak 20 let. Naposledy se školou na výletě. Pamatuju si jen kostnici a tak trochu náměstí. Vyrazili jsme tam tedy na výlet s našimi přáteli. Abychom tu naší UNESCO památku taky po těch letech viděli. Super je, že je to kousek od Prahy a jste tam celkem zachvilku - tedy v případě, že to o 20 km nepřejedete, jako my. :D

Musím uznat, že je to moc hezké město a byla jsem překvapená, kolik lidí tam bylo! Město máte projděné za chvilku, takže to klidně můžete spojit s Kladruby nad Labem, kde je národní hřebčín. To jsme my bohužel nestihli, protože jsme si zajeli a vyráželi jsme až kolem oběda. Ale kdo je hodně akční, tak si myslím, že by to šlo hezky spojit v jeden výlet. :)


V Kutné Hoře najdete kromě nejznámější národní památky UNESCO - chrámu svaté Barbory, také velmi známou kostnici (to je celkem zážitek - to si pamatuju celých 20 let!), muzeum stříbra, galerie středočeského kraje, historické centrum, Valašský dvůr s mincovnou, ale zajímavá je i bývalá Synagoga, dům U tří králů, kamenný dům a mnoho dalšího. Opravdu je tam na malém místě celkem hodně zajímavostí k vidění.


Když budete chtít na jídlo a pokud máte rádi burgery, tak určitě jděte do vyhlášené restaurace V Ruthardce. Nají se tam i vegetariáni a kromě burgerů mají v nabídce i jiná jídla. Bylo to vynikající! A kde jaký pražský podnik by se u nich mohl učit! Také měli skvělý horký mošt a jako bonus - z jejich zahrádky je naprosto úchvatný výhled na chrám svaté Barbory. Jako druhý tip na vyhlášené jídlo jsem pak našla restauraci 4 sestry, takže tam se chystám při nějaké další návštěvě.


Já klasicky využila situace při čekání na burger a vyfotila outfit. Mojí aktuálně každodenní uniformu jsem oživila alespoň výraznýma sponkama od značky BrushArt. Netrhají vlasy a fakt moc hezky drží! Aktuálně toužím ještě po klasickém skřipci, ale od Balmain je nemůžu sehnat a jiné se mi moc nelíbí. Osobně málo kdy volím něco jiného než rozpuštěné vlasy, ale takhle ležérní doplnění o lehké sepnutí mě opravdu baví. Vybrala jsem si je v rámci spolupráce s Notino.

Po procházce jsme si chtěli dát na náměstí kafe v kavárně Kafírnictví, stála se tam hrozná fronta, takže jsme očekávali nějakou supr-dupr bombu! Měli v nabídce i sójové nebo ovesné mléko, což je pro mě výhoda, protože kafe vůbec nepiju (jen espreso s tonikem, nebo cappuccino s kokosovým nebo mandlovým mlékem). Tentokrát jsem si nechala doporučit ovesné, když ani jedno z mých oblíbených neměli (kravské nepiju, protože je hrozně těžké a nedělá mi dobře - v kombinaci s kávou už tuplem ne) . No a musíme říct, že jsme se všichni shodli, že kafe nebylo vůbec, ale vůbec dobrý... Bylo dost kyselý a to nekonečné čekání ve frontě a pak na výdej za to opravdu nestálo.. Co ovšem za tu frontu stálo byly jejich makronky a V-Y-N-I-K-A-J-Í-C-Í tvarohový míša řez/dort! Takže na zákusek ano, na kafe ne..

Parkovat můžete buď v centru na (asi) placeném parkovišti, nebo zaparkovat v okolních uličkách kousek od centra zadarmo.


Když začalo zapadat sluníčko, už nám začala být zima a tak jsme jeli domu. Večer jsme pak zakončili při společné sklence vína a společenských her. :D


תגובות


bottom of page