top of page

Masáž obličeje

Masáží obličeje nejen relaxaci! Masáž vám pomůže zmírnit projevy stárnutí, zminimalizovat vrásky a dokonce i bojovat proti pupínkům! Mám 2 face rollery a jednu Gua Sha (kámen) a určitě to není moje finální sbírka. Už jen pro to, že jsem na kameny docela ujetá. Jak se používají, na co jsou dobrý a co mám z toho nejradši?


Face roller je obecně lepší na jemnou masáž, spíš pro zmírnění otoků, relaxaci a zapracování krému nebo produktu na pleť. Já ho používám spíš ráno, kdy si ho nechám chvilku vychladit v lednici, nebo ho jen opláchnu pod studenou vodou. Nebo právě večer, když se nechci masáži věnovat moc dlouho a jen si chci nechat do pleti pomocí rolleru vmasírovat sérum a olej. Větší část je na velké obličejové plochy a menší strana je na menší plochy, třeba kruhy pod očima. Na ty je to po ránu perfektní. První face roller jsem si pořídila na Notino a mám ho do teď. Tenkrát měli jen 3 možné varianty, ale teď už mají k dispozici opravdu velkou nabídku. S různými nástavci dle velikostí, druhu kamenů, tvarů (hladké i vroubkované), ale mají masážní set s mou oblíbenou Gua Sha. Já mám čistě bílý, ale chystám se i na ten černý.


Pak jsem jednou při otevíračce vinohradského obchůdku Beloved s přírodní kosmetikou dostala i nádherný mramorový face roller a to je úplný fotogenický skvost. Ale zase na druhou stranu s ním nemám tak velkou vazbu, protože ten kámen se mnou nějak "osobnostně" nerezonuje (paradoxně - což jsem nečekala). Ale chystám se na jejich velkou Gua Shu, kterou mají větší než má dlaň, což je super třeba na masáž šíje.

No opravdu, nejradši mám na pořádnou masáž Gua Sha kamenem. To je masážní kámen, který je skvělý na promasírování celého obličeje, lymfatických uzlin a podobně. Před spaním ho prohřeju v dlaních, aby mi byl příjemný. Ráno naopak ochlazuji stejně jako face roller. Tato masáž se používá pouze v kombinaci s opravdu mastným olejem nebo krémem. Musí po pleti opravdu snadno klouzat.


Totéž platí i o masážních baňkách, které jsem si pořídila. Například značka Crystallove má skvělý set s několika velikostmi. Velké máte na tělo (například proti celulitidě). Ty střední jsou na čelo, kontury tváří a podobně. S těmi maličkými buďte opatrní, ty jsou na jemné vrásky podél nosu nebo pod očima. Tyto baňky vám udělají až liftingový efekt, ale je potřeba dodržovat správný směr a způsob masírování.


Nezapomeňte, že vždy se masíruje směrem nahoru a hlavně je nezapomínejte důkladně mýt po/před každém použití, protože byste si na pleť jinak mohli zanést pořádné nečistoty.


Další skvělá aktivita je obličejová jóga. Někteří z vás to možná slyší poprvé, jiným bude již dobře známá. Je to stejné jako s jiným tělovým cvičením. Aby měla efekt je potřeba cvičit pravidelně. Můj tipy na sledování jsou určitě instagramové profily @facefit.faceyoga nebo @martadrimalondrackova obě mají skvělé sestavy na každý den, aby vás to neomrzelo a zároveň jste si udrželi obličej mladistvý i v pokročilém věku.


No co si budem povídat. Čím dříve začneme, tím lépe. Ale i tak jsem občas líná a stále jsem si nevytvořila úplně pravidelnou rutinu, abych tomu věnovala minimálně každý druhý den, což by bylo víc než potřeba. :D


Comments


bottom of page