top of page

Niche parfémy

Aktualizováno: 15. 1. 2020

Niche parfémy jsou jedinečné, neokoukané a neotřelé vůně. Patří mezi nejluxusnější vůně, které si můžete pořídit a můžete si být jisti, že nebudete vonět stejně, jako každá druhá žena. Nenajdete je v každé parfumérii a cílí na skupinu zákazníků, kteří mají specifický vkus.


Značky je vytváří jako své exkluzivní klenoty.

Jejich výroba je složitý a zdlouhavý proces, na kterém si každá značka dává pečlivě záležet. Přidávají se do nich speciální, vzácné a netradiční složky, které je následně odlišují na první přičichnutí. A díky kterým vůně vydrží vonět celý den, někdy i déle. Často bývají unisex a nepodléhají klasické sériové výrobě.

Flakony jsou krásně zdobené, luxusní a mohou být doplněny i o drahé kameny či kovy.

Cena těchto parfémů se vyšplhá o něco výš, než jsou běžné parfémy a často se začínají pohybovat od 5 tisíc do desítek tisíc za 100ml. Může se ovšem vyšplhat až do X milionů korun. I přesto si tyto parfémy najdou svou klientelu.


Já je doporučuji opravdovým fajnšmejkrům.

Lidem, kteří milují být odlišní, kteří chtějí něco extra, něco zajímavého a osobitého. Lidem, kteří si rádi připlatí, aby měli něco speciálního a „svého“. Doporučuji je, pokud jste člověk, který hledá tu „svou“ pravou vůni. Člověk, který nepotřebujete šuplík plný 50 různých parfémů a radši, než aby je střídal každý den, tak chce jeden pořádný parfém. Pokud na sebe nechcete stříkat 5x denně toaletní vodu, ale stačí vám navonět se na krk a na zápěstí ráno, a věčer na sobě vůni ještě cítit, tak jsou niche parfémy přesně pro vás.

Já niche vůně miluju a mají u mě čestné místo již několik let. Začalo to Tomem Fordem, když jsem po x letech práce v parfumériích, začala být přesycená těch „běžně“ dostupných a hledala jsem něco extra. Už mě nebavili klasiky v podobě Chloé, La Vie Est Belle, Sí, Mademoiselle, Acqua di Gioia a podobně, pro které si chodily každý den zástupy žen a já tyto vůně cítila na sto metrů.

Momentálně jsem se zamilovala do Armani Privé. Po kterých jsem pokukovala už před pár lety a díky ELNINO mám jednu z nich doma. Zvolila jsem teď na podzim Rose Alexandrie, kterou na sobě opravdu cítím až do umytí.

A jaký je rozdíl mezi EDT, EDP a pravým Parfémem už víte?

Eau de Cologne = kolínská Spolu s označním Sport nebo Eau de Solide je nejslabším označením vůní, které doporučuji hlavně na léto nebo na sport.

EDT = toaletní voda Tyto vůně jsou jemné, nevtíravé a nenásilné, pro všechny lidi, kteří nemají rádi těžké a velmi výrazné vůně, také jsou vhodné na horké letní dny, kdy vás z nich nebude bolet hlava.

EDP = parfémovaná voda silnější a nejběžnější dostupná varianta, velmi často je chybně zaměňována s parfémem

Parfum = Parfém Je velmi intenzivní koncentrovaná vůně. Bývá málo dostupný, velmi drahý a jen málo značek ho má ve své nabídce. Může se prodávat i ve velmi malých baleních (15ml) a lidé si ho často pletou s EDP, což je ovšem zásadní chyba. Parfémy jsou vždy označeny jako Parfum.

Článek vznikl ve spolupráci s ELNINO, kteří otevřeli novou prodejnu v pasáži Oasis na Florenci. Šla jsem to tam omrknout a musím uznat, že je prodejna krásná, čistá a plná zkušených konzultantek, které vám s výběrem rádi pomohou, takže si kromě objednaného balíčku, můžete zakoupit a vyzkoušet produkt i přímo na prodejně. Do 12.10 dostanete k nákupu nad 790 kč (10ml) vůni od značky Guess, nebo rtěnku od Arden.

Kabát z Vinted // džíny Levis // batoh Alex Monhart // tenisky Converse


Comments


bottom of page