top of page

Objem dělá dojem

Jak docílit objemu, pokud máte jemné a dlouhé vlasy? Proč nepoužívat suchý šampón na vlasy, pokud to není nezbytně nutné a jaké salty spreje jsem už zkusila? Proč používat na rozčesávání jen Tangle teezer a jak vykouzlit opravdový "plážový" efekt?


Když máte jemné vlasy, tak je největší problém nahnat objem. Jsou rozlítané a pokud jsou k tomu všemu ještě dlouhé, tak to je opravdový oříšek. Já s tím bojuji pořád a protože jsou kadeřnictví stále zavřené, tak mám vlasy i delší než bych chtěla a s jejich objemem je to už celkem náročné. Mám jeden způsob, který používám a vlasy pak vypadají mnohem lépe!


Někdo si do vlasů i ihned po umytí kvůli objemu dává ke kořínkům suchý šampon. To opravdu nedoporučuji, protože suchý šampon není vůbec dobrá věc a vaší pokožce i vlasům dost škodí, pokud ho používáte moc často a necháváte ho tam několik dní. Proto bychom po něm měli sahat v krajních možnostech jako záchranu na poslední chvíli. Já když už ho použiju, tak si ještě ten den nebo hned druhý musím vlasy umýt, protože hlavně pro citlivou pokožku je to celkem driák a mě osobně z nich začne po pár hodinách svědit hlava.

No, ale co tedy použít když chcete objem?

Mně se nejvíc osvědčil tenhle sprej Ocean Mist na vlasy od Sachajuan.. Musím říct, že slaných sprejů jsem vyzkoušela mraky a tenhle je absolutní TOP! Koupila jsem ho i se šamponem (ten je taky dobrý, ale hlavní práci stejně odvede sprej).

Další spreje s podobným efektem, které jsem zkoušela a nebyly vůbec špatné, jsou Ocean Spray od Maria Nila nebo Sea Salt od Beviro. Ale stejně mým favoritem zůstává Sachajuan. Vše mám z Notino (dlouhodobá spolupráce).

Objem díky Ocean Mist sprej Sachajuan.
Objem díky Ocean Mist sprej Sachajuan.

A jak tedy na to?

Když si umyjete vlasy, vysušte z nich přebytečnou vodu ručníkem a pak do nich po celé jejich délce nastříkejte Ocean Mist. (Já je po té ještě rozčesávám, aby se to rozprostřelo po celé délce - ale pouze hřebenem Tangle Teezerem (ten totiž vlasy netrhá a neškube, ale opravdu jemně rozčesává), protože mokré vlasy jsou křehčí a nešetrným česáním se snadno polámou - to nechceme!) Pokud chcete vlasy s „plážovým“ efektem, tak je pak jen lehce „pomačkejte“ a nechte volně uschnout. Pokud vám jde spíš o objem, můžete vlasy pak vyfoukat.


Mně tento způsob pomůže nejen s objemem jako takovým, ale také se mi vlasy zmastí o den déle než obvykle. Jen si dejte pozor, když budete vlasy druhý den rozčesávat, tak velmi opatrně, protože budou mít trochu jinou (jakoby lehce vatovou) strukturu. Ideálně jen tak lehce a pomalu, nikdy je v tomto případě nečešu úplně do "hladka" jako obvykle.


Jak je vidět i na fotkách, tak nám při focení s Janou hodně foukalo a vlasy nebyly vůbec tak rozlítaný jako by byly za normálního "stavu", a i ten objem je hodně znát. :)

Allblack outfit s výraznými doplňky. Kabelka a boty Gino Rossi (CCC shoes), džíny Levi's a sako ze sekáče.
Allblack outfit s výraznými doplňky. Kabelka a boty Gino Rossi (CCC shoes), džíny Levi's a sako ze sekáče.
Sako ze sekáče za 20 kč byl jeden z mých nejlepších nákupů/úlovků minulého roku.
Sako ze sekáče za 20 kč byl jeden z mých nejlepších nákupů/úlovků minulého roku.

Comentarios


bottom of page