top of page

Příprava na cestu

Konečně!!! Konečně se blíží naše vytoužená dovolená. Letos jsme nejeli kvůli nemoci ani na hory, dovolenou u moře jsme posouvali asi 3x a tak se té blížící se dovolené nemůžu ani dočkat. Normálně neblbnu a balím tak 3-4 dny před cestou, ale teď? Teď jsem začala balit už 14 dní před odletem. :D Píšu si seznam, objíždím všechny možný věci, abych na něco nezapomněla a doháním v práci co se jen dá, abych tam v ideálním případě nemusela skoro na nic sáhnout. I když se práci úplně nevyhneme, to nejzásadnější si chci udělat dopředu nebo až po našem příjezdu.

I když se tentokrát vydáváme na delší cestu, než je u nás zvykem, beru si spoustu miniaturek a co jde, to se snažím přelít do cestovních krabiček. Protože tahat do tropů velká balení kosmetiky mi přijde škoda. Nejen z důvodu úspory místa v kufru, ale hlavně se ta kosmetika častou změnou teploty rychleji kazí a tahat na pláž třeba celý velký krém je prostě zbytečný.


Jaké miniaturky a cestovní balení kosmetiky s sebou beru?

  • Máme cestovní plnící kalíšky od Notina, které tahám na každou dovolenou a plním jimi šampon, kondicionér, krém na obličej, atd...

  • Miniaturku voňavky.

  • Malé cestovní balení do kabelky termální vody Avene - to je moje letitý must have.

  • Šampon vyživující na vlasy.

  • Intenzivní olej na konečky vlasů.

  • Mám doma i cestovní žehličku na vlasy, ale protože už nemám ofinu, tak jí nepoužívám.

A určitě jsem na něco ještě zapomněla. :D


Do letadla se ty miniaturky taky hodí, například termální voda je skvělá věc, která se vám na palubě bude hodit. Tam je suchý vzduch, který pleti nesvědčí a dodat jí aspoň takhle z lehka vlhkost a minerály je prostě skvělé - a o případném osvěžení ve vedru ani nemluvím.


Také jsem dělala zase po roce velkou čistku kosmetiky a opalovacích krémů, které jsem měla už od minulého jara nebo byly na více než 1 dovolené - ty šly nekompromisně do koše. Takže jsem pak dělala větší objednávku a snažila se doplnit si zásoby právě těmi opalovacími krémy. Spoustu z toho ovšem pořád nemám, protože byly nějaké mé oblíbené krémy vyprodané, nebo je dokonce zrušili, tak se chytám příští týden ještě naběhnout do nějakých obchodů a doplnit zásoby.


Také jsem si po dlouhé době udělala radost a pořídila si ručník, plavky, plážový košík a nějaké další radost. Ta zima byla neskutečně dlouhá a tak jsem se aspoň takhle snažila myšlenkami nalákat na blížící se dovolenou. Možná mě z té radosti začne bavit i víc sdílet věci na Instagram, takže koho zajímá kdy a kam letíme - dozvíte se to tam. :))

Nejlepší mini produkt - cestovní balení termální vody Avene. :))

bottom of page