top of page

Trnitá cesta za krásnými vlasy

Rozlítaný a jemný vlasy si zaslouží poctivou péči! Jak se o své vlasy starám, co mi na ně ne/funguje a jakými vlasovými proměnami jsem si za svůj život prošla? Podělím se s vámi i o to, proč jsem si půlku života myslela, že mi vlasy nikdy nenarostou níž než pod ramena.

Moje vlasy si už prošly celkem širokou proměnou od kuřátkově žlutých, hnědě podbarvených, černých, červených, fialových a dokonce jsem zkusila i modrý melír. Nakonec jsem se "usadila" a na víc než 5 let se barvila na hnědo-černou barvu. Když jsem se v 21 rozhodla vrátit se na svou původní barvu, stálo mě to nejen mojí tehdejší celou výplatu, ale protože jsme je odbarvovali nějakým "Effasorem" nebo jak se ta věc jmenovala, šíleně to pálilo (myslela jsem, že mi sleze kůže) a trvalo to asi 4 hodiny. Nakonec jsem odcházela se zářivě kanárkovou žlutou, což byl malý krůček k vítězství. Pak proběhlo pár melírů a od té doby jsem se nebarvila! Jen jednou před 2 lety, jsem si nechala udělat pár jemných proužků, protože mě zajímalo, zda se mi vlasy přepálí a zpřetrhají, nebo mi vydrží. Odpadaly. Takže barvení není nic pro mě.


Od té doby používám výhradně přírodní péči a musím říct, že hlavně díky ní mám posledních 5 let hezky dlouhé i celkem husté vlasy. K TOMU jsem si totiž myslela, že nemám dispozice a žila celou pubertu v domění, že mi mohou narůst jen pod ramena. Jenže ony chudinky nerostly jen proto, že jsem je zatěžovala neustálým žehlením, foukáním, barvením a i přebytečným stylingem.

Proto jediný styling který používám (a to ještě hodně vyjímečně) je slaný sprej od Sachajuan a mám zálusk i na jejich objemový pudr.


V naprosto nouzovém případě, když mám mastné vlasy, ale musím nečekaně někam jít a mytí už nestihnu, tak sáhnu po suchém šamponu. Abych byla upřímná, vyzkoušela jsem jich mraky! Pudrový i ve spreji. Ve spreji jsem měla suchý značky třeba od značky Maria Nila, Klorane, Oribe, Batiste nebo i od jiných "drogerkových" značek, když jsem chodila ještě na střední. Některé byly horší, některé lepší, ale výsledný efekt jsem měla stejně nejradši z pudrového šamponu Amica za 30 kč. Jenže jsem zjistila, že ho na hlavě mohu mít maximálně pár hodin a pak si ho rychle umýt, nebo mě začne šíleně svědit pokožka. Ony celkově suché šampony nejsou pro vlasy a vlasovou pokožku žádný med, ale tohle je opravdu hrůza. Takže hledám nějakou alternativu, ale spíš se snažím tomu předcházet. :)


Obecně se snažím své vlasy zbytečně nenamáhat a nevysušovat. A pokud mám vlasy hodně špatný, nepomůže mi už nic jiného, než čepice, nebo culík. A vlastně ani culík v případě mastných vlasů není žádná záchrana.. :D


No a protože jsem měla celé dospívání špatnou pleť a nemohla jsem si užívat zkoušení a testování různých krémů a jiných pleťových produktů, vyžívala jsem se ve vlasové kosmetice. A vyžívám se v tom dodnes až na ten styling. Nejvíc mám ráda testování a zkoušení přírodních šamponů, těch tuhých i těch tekutých. Tuhé přírodní šampony jsou třeba od značky Greenum. A tekuté mám nejradši od značek Urtekram a John Masters Organic.


Na co tedy nedám dopustit a mám vždycky po ruce (možná přesněji - NA ruce) jsou moji nejlepší vlasový kámoši kudrnaté gumičky Invisibobble, které používám už tak dlouho, že si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem měla "normální" gumičku. Netrhají ani nemačkají vlasy.

A pak samozřejmě když někam jdu s větší kabelkou, nosím i cestovní Tangle Teezer, který miluju a používám přes 8 let! Mám už asi 3 kus a podle mě je budu kupovat dokud se budou vyrábět. Protože mě od té doby jakékoliv česání "jiným" hřebenem vyloženě bolí..

Tangle Teezer do každé kabaleky
Tangle Teezer do každé kabaleky

Comments


bottom of page