top of page

Vánoce v Dublinu

Kdo mě sledujete na sociálních sítích, asi jste si všimli, že jsme byli minulý víkend v Dublinu. Tuto destinaci jsme vybrali hlavně proto, že jsme chtěli někam, kde nemrzne a zároveň tam bude krásná vánoční atmosféra. To bych řekla, že se nám celkem povedlo.

Byli jsme v Dublinu celkem 3 noci a z toho jsme měli polovinu čtvrtku, pátek a skoro půlku soboty bez deště. Neděle a pondělí nám sice pršelo, ale dalo se to přežít, protože jsme stejně trávili dost času vevnitř. První den po příletu jsme prozkoumávali město a hlavně místní hospůdky. Těšila jsem se na tradiční bary s živou hudbou a to mě opravdu nezklamalo! Irové se umí skvěle bavit a tu jejich dobrou náladu a atmosféru přenesou i na toho největšího Grinche! :D Samozřejmě nejznámější ulice Temple bar žila a všude bylo spousta lidí.


Druhý den jsme vyrazili hned ráno do Trinity college - staré knihovny, kterou určitě musíte navštívit, pokud v Dublinu budete. Je sice "malá" respektive není to na půl dne, ale je to opravdu unikátní interiér, který jen tak neuvidíte. Po té jsme využili hezkého počasí a vyrazili vlakem na nejbližší jižní útesy do městečka Brey. Bohužel vyhlášená vyhlídka a procházka po nich byla kvůli sesuvům půdy uzavřená. Ale tak moře jsme viděli a protože všude jezdí UBERY za přijatelné ceny, zavolali jsme jednoho a přejeli ještě do městečka níž Greystones, který bylo malý a malebný. Procházka po pobřeží byla krásná! Večer proběhly další bary a taky nejlepší žebra v našem životě (Pitt Bros Smoked BBQ Project - doporučuji rezervaci) mňam!!! Pak jsme navštívili The Long Hall - jejich vyhlášený bar, kde bylo teda opravdu narváno.

Třetí den jsme zvládli palírnu Whiskey značky Teeling - což byl jeden z našich cílů této cesty. Je přímo v Dublinu a kromě toho, že tam doopravdy vidíte celý proces si můžete dát i ochutnávku. No, byli jsme jediní z celé skupiny, kteří si ve 12 dopoledne dali hned 4 panáky :D ... Protože nám pak začalo pršet, zašli jsme neplánovaně i do katedrály sv. Patrika. Pak jsme se courali po městě a šli se ohřát na hotel. Večer jsme si vybrali sushi Yamamori a kromě vynikajícího sushi měli i skvělé koktejly s japonskými příchutěmi. Dokonce se nám potom podařilo navštívit i jeden Speakeasy bar (tedy bar, který není z ulice vidět a musíte vědět, kde se nachází a jak se tam dostanete) s názvem Vintage Cocktail Club. Vypadalo to tam útulně, no jako "doma" a měl 3 patra.

Poslední odletový den nám pršelo a protože jsme už nevěděli coby, tak jsme na doporučení kamarádky vyrazili navštívit místní věznici (nefunkční :D ) Kilmainham Gaol. Musím říct, že předčila naše očekávání a mě se prohlídka moc líbila. Pak jsme vyrazili prozkoumat druhou část Dublinu (tedy od řeky na sever), kterou jsme do té doby dost opomíjeli, protože tam nic moc není. Vyrazili jsme tam do nákupního centra, kde jsme mrkli po nějakých dárečcích, ale protože jsme měli malé zavazadlo (jen kabelku do letadla), tak jsme nemohli nic kupovat. A stejně nás to čeká až tady v Praze. Upřímně mi pořád chybí nějaký dárečky - takže mě letos jako každý rok bude zachraňovat dárkový poukaz. Ten je skvělou volbou, když nevíte co konkrétně udělá obdarovanému radost.

No a pak už jsme vyrazili na letiště a ani jsem se nerozkoukala a už jsme v plném pracovním procesu. Musím říct, že vyrazit právě do Dublinu byl ten NEJLEPŠÍ nápad!!! Který nás před Vánoci mohl napadnout, bylo to kouzelné, Vánoční a tak hezké, že bych z toho nejradši udělala každoroční tradici. Tak třeba se mi poštěstí! :)


Bình luận


bottom of page