top of page

Verona

Verona, město lásky a Williama Shakespeara. Malebné město s hodně památkami. Bohužel jsem tu neobjevila moc zajímavostí, protože sme sem jeli jen na polodenní výlet z Lago di Garda (je to asi pouhých 30km). Myslím, že jsem tu, ale nebyla naposledy, protože je to opravdu nádherné město. Málo které město je tak romantické a rozmanité jako Verona. Možná ani Benátky nejsou tak krásně „útulné“. Kouzlo městu dodává i řeka která ho obtéká s neobvykle tyrkysovou vodou (protože teče z hor).

Ve Veroně se odehrává děj slavné tragédie Romeo a Julie a proto je tu také značná část věcí připomínajících a upozorňujících na tuto skutečnost. Všude se prodávají „cetky“ s těmito motivy, zámečky pro zamilované, které můžete připevnit na most nebo železnou bránu pod balkonem Julie, ale i mnoho jiných památečních předmětů.


Co stojí za zmínku je zmíněný Juliin balkon pod kterým měl Romeo vyznávat lásku své Julii. Tento balkon patří k domu ve kterém měla údajně Julie bydlet (tento dům rodině Capuletů opravdu kdysi patřil). Zároveň se na tomto maličkém dvoře, nachází její socha, na kterou když sáhnete, tak si máte něco přát (pro štěstí). My jsme měli štěstí a mohli se dostat až pod balkon zadarmo, Verona toto místo chce už zpoplatnit.

IMG_2648

Moc hezký pohled je na město i z druhé strany řeky, kam jsme se dostali přes most Ponte di Pietra. Je to jedno z mála měst, které má budovy postavené ihned u řeky, takže musíte projít bránou na most, aby jste viděli na druhou stranu. Pokud přejdete tento most, dojdete až k muzeu Romano. Nad ním se nachází kostel San Pietro, tam jsme ale nedošli.


IMG_2576
IMG_2573
IMG_2550

Další zajímavostí je údajná hrobka Julie, nacházející se v muzeu Degli Affreschi. Je to trochu mimo trasu a my jsme tam bohužel nedošli, mám to v plánu v příští návštěvě.

IMG_2601
bottom of page