top of page

Dubaj

Bylo to skvělý! Naprosto předčila moje očekávání a určitě to nebylo jen tím, že jsme si po tolika měsících "vězení" mohli konečně zase užít "normálního" bytí. Dubaj nikdy nebyla na mém seznamu "musím vidět", ale teď je na seznamu "musím se vrátit". Nebo dokonce "navštěvovat pravidelně". Co mě na ní tak zaujalo a proč se nám tam líbilo?


V první řadě bych ráda zmínila, že já mám ráda teplo. Miluju teplé dny a teplé noci, takže mě ani ta horka přes den neodradila. Naše kritéria na odlet z ČR byla jednoznačně, že destinace musí být v doletové vzdálenosti bez přestupu, musí tam být už teplé moře na koupání a vše otevřeno, aby to opravdu žilo. Já jsem milovník lidí a ráda chodím do společnosti, i když mám moc ráda svůj pravidelný klid a prostor sama pro sebe, tak jsem jinak společenský tvor. Dubaj splnila tohle všechno!


Bydleli jsme ve fantastickém hotelu Grand Plaza Mövenpick. Finančně na těch 8 nocí vyšel skvěle a ty snídaně byly stejně jako všechny ostatní služby v hotelu naprosto perfektní! Byl klidnější oproti hotelům ve kterých jsme byli třeba na večeři nebo na pláži, to nám vyhovolalo. I lokalita byla dobrá, takže se sem určitě chceme příště opět vrátit. Hledali jsme ho přes Booking, protože jsme letěli na vlastní pěst. Vždy objednávám ubytování přes portál Tipli (portál na cashback o kterém jsem vám psala už před rokem v mém článku o tom jak ušetřit peníze a zároveň i něco vydělat).


Co se týče horka, tak ano, bylo už v tuhle roční dobu celkem velké horko. Přes den 38 ve stínu, ale jak říkám, já jsem milovník horka, takže mi to nevadí (pokud nemám někde celé dny chodit). Samozřejmě jim všude jede klimatizace, takže když je vám horko, stačí se jít "schovat" do budovy (třeba na nějaké vynikající jídlo - toho mají totiž všude hodně!) a ven vyrazit po setmění. Ale kdo velká tepla moc nemusí, tak doporučuji jet tam v jinou roční dobu, než je květe - září.

Zakrytá pokožka, klobouk a brýle jsou základ! Stejně jako se poctivě mazat SPF 30 - 50
Zakrytá pokožka, klobouk a brýle jsou základ! Stejně jako se poctivě mazat SPF 30 - 50

Samozřejmě je nutností nosit v horké a slunečné dny klobouk, brýle, zakrytou kůži a pravidelně mazat 50 SPF na ta místa, která z pod obleků koukají. To je nezbytné, protože slunce pálí o sto 6 a mě stačilo když jsem v poledne na sluníčku chtěla jen lehce oschnout z bazénu, než si lehnu na lehátko (cca 3 min)a spálila jsem si hrudník. :D Takže jsme se před dopoledne sluníčku úplně vyhýbali a pak používali u vody voděodolné krémy, protože se snadno spálíte i ve vodě.

Já jsem už léta věrná značce Avene, ještě než jsem se stala před lety jejich ambassadorkou a i po té, co se naše cesty v dobrém rozešly, jsem této značce prostě věrná. Zkoušela jsem i nějaké přírodní značky, protože jsem hledala 100% přírodní alternativu, ale nakonec se stejně k Avene vždy vrátím.

V létě mi nechybí v kabelce ani jejich termální voda, kterou používám, když ze mě leje, na osvěžení, zmatnění pleti i hydrataci a tyčinka, kterou dávám na pihy nebo pigmentové skvrny! Naštěstí jsem měla zásoby a co mi chybělo jsem stihla objednat a Notino doručit během 2 dnů! Což mi celkem zachránilo zadek (doslova :D), protože obchody byly při našem odletu stále zavřené a my jsme tu dovču měli dost narychlo (od rozhodnutí jsme asi za 5 dní letěli).
Comments


bottom of page