top of page

Madrid - západní část

V minulém článku jsem vám říkala, že jsme si náš výlet rozdělily s kamarádkou na 2 části. Vše jsme prošly pěšky, takže stačilo jen rozdělit trasu na "východní" a "západní", není to úplně geograficky přesné, ale pro lepší orientaci mě jiné určení nenapadlo, tak snad mi prominete. :) Nejprve jsme šly tu "západní" (což je spíš takový jihozápad) a pak "východní" (severovýchod), což vám tu sdílím přesně naopak, ale myslím, že to je docela jedno v jakém pořadí si to rozdělíte.

Džíny Levi's // Košile Gant // Kabelka PBG // Brýle YSL // Náramek Tiami
Džíny Levi's // Košile Gant // Kabelka PBG // Brýle YSL // Náramek Tiami

My jsme bydleli v hotelu RIU Plaza Espaňa, který leží hned na takové hlavní třídě mně připomínající Times Square a musím říct, že jinde bych v Madridu už ani bydlet nechtěla! Měli jsme nejvyšší hotel v Madridu, s krásným výhledem. Jako bonus tam máte rooftop, který je pro hotelové hosty zdarma a bez čekání a celkově hotel za tu cenu byl naprosto úžasný!


Hned kousek od hotelu se nachází královský palác, který je naprosto ohromný!! Určitě doporučuji jít se na něj podívat. My ho tedy zařadily až na konec naší celodenní procházky, takže trochu předbíhám, ale to jen pro představu, kde je poloha hotelu. A vlastně vůbec nevadí, když jím začnete. Pod ním je malý park, kde je moc hezké posezení na koktejlu v altánku Mamalosabe S L s live DJ, kde mají i tradiční Vermouth.

Tahle "jihozápadní" část je trochu slabší, než ta druhá, nebo alespoň v mých očích, ale určitě stojí za to jí nevynechat! Co musíte navštívit je Mercado de San Miguel, který je kousek od paláce. Je to tradiční trh, který je plný místních dobrot, výborného pití a tak všeho možného. Lepší ústřice jsem opravdu neměla! Ach jo, už jen o tom píšu a sbíhají se mi sliny na všechny ty jejich dobroty..

Cestou se projděte na náměstíčko Puerta del Sol a i tady platí, že se spíš nechte unášet "za nosem" a jen tak se procházejte. Nejspíš stejně skončíte jako my v jejich parku, který je kousek, ale protože jsem vám ho zahrnula už do minulého článku Madrid - východ, tak si o tom přečtěte tam.


V Madridu bylo krásně, ale doporučuji letět sem buď na podzim nebo na jaře. Jinak se tu upečete. I nám tu bylo velké teplo, což jsem až tak nečekala. Já si s sebou beru (jako na každou dovolenou) malou 50 ml termální vodu. Zaprvé je skvělá i do letadla (ony ty lety v rámci evropy jsou často horší než přes oceán, takže se osvěžení může hodit) a hlavně taky na procházku po městě. Kromě osvěžení pleť taky hydratuje a pomáhá s regenerací. Proto se mnou Avene jezdí i na zimní dovolenou, nejen na tu letní.


Comments


bottom of page